Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

(1) 2 »

Pocetak potrebni savjeti !!!
tek provirio
From SPLIT
Group:
reefer
Pozdravljam sve clanove foruma.
Evo imam plan za nano reef pa bi volio da kazete hoce li to
biti ok .Evo ovako akvarij ce biti dimenzija 80x40x45v.
Imam od Aquamedic Biostar Flotor i overtank rasvijetu 2x39w
T-5 coralstar i aquastar od sylvanije.Plan mi je imati jednostavnije koralje i 4-5 riba manjih.Imam i pripremljeno kamenje jadranski kamen izvadjen s velike dubine osusen i ociscen .Sad moje pitanje glasi to je kamen koji nije ziv jel trebam staviti i bas zivo kamenje ili je ovo dovoljno.Za filtraciju sam imao u planu jedan vanjski filter /fluval 204/koristiti samo za AU i Phosphat R.

Posted on: 2007/11/1 17:40
Transfer the post to other applications Transfer

Re: Pocetak potrebni savjeti !!!
reefer u usponu
Group:
artreef ekipa
Mislim da ce ti taj osuseni kamen stvarati probleme. U njemu je sve uginulo i osusilo se i sada ces to ponovno hidratizirati i pocet ce otpustati stetne tvari u vodu.
Eventualno ako si taj kamen ocistio par puta u masnoj sodi (NaOH) bi mogao biti dobar.
Bez zivog kamena nece ti akvarij bit dobar. Mozda ce ti izgledati dobro prvih tjedan dana, a onda ce poceti veliki problemi.
Ako vec radis nano akvarij onda ti ni ne treba puno kamenja. Bolje investiraj jos nesto novca i nabavi sve zivo kamenje (kvalitetno) i akvarij ti moze biti super.

Posted on: 2007/11/2 8:34

tek provirio
From SPLIT
Group:
reefer
Zahvaljujem Imperator! Puno si mi pomogao s tom informacijom inace bi bilo uf uf ne mogu ni zamislit muke !
Zna li tko gdje nabavit kvalitetno zivo kamenje i kako ga zivog dovuci do splita.
I jos me jedna stvar zanima jel ovaj forum mrtav ili se meni samo to cini !!!???

Posted on: 2007/11/2 19:42

reefer
Group:
webmaster/admin
sharky021 mislim da ce ti taj filter biti pre brz za kemijsku filtraciju koja treba sporiji protok, pogotovo aktivni ugljen i Phosphat Remover. Mozda smislis nacin usporiti protok ako si vec uzeo filter? sto se tice kamenja, ono sto je rekao Imperator stoji.

Posted on: 2007/11/2 20:44

tek provirio
From SPLIT
Group:
reefer
Pozdravljam elfreefera kazi mi koliki protok bi bio najidealniji.
I jos jedno pitanje ovaj flotor od AM ima plavu spuzvu u sebi dobio sam vec neke predloge da je vadim vani ?

Posted on: 2007/11/2 21:24

reefer
Group:
webmaster/admin
Kemijska filtracija zahtjeva lagani protok, a za tvoj mali akvarij protok kroz tu vrstu kemijskog filtera nebi smio prelaziti 200 l/h. Ipak imaj na umu da u manjim akvarijima nano tipa je jako tesko odrzat parametre stabilnima te sljedi sljedeci zakljucak. sto je veci akvarij imas vise buffer zone za ispraviti gresku kad je uocis. Definitivno bih ti savjetovao da nakon (kraceg vremena dok je ono unutra jos uvjek zivo) nekog vremena nano pretvoris u pravi akvarij.sto se spuzve tice izvadi je.

Posted on: 2007/11/2 22:03

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
AM Biostar Flotor ....nisam bas sigurna koliko je dobar za koralje, nekako mi se cini po AM uputstvima da je to vise unutarnji filter (s skimmerom u sebi) samo za ribe, ali se nadam da bi mozda mogao donekle vrsiti neku filtraciju.
Za vanjsku filtraciju, radije izmjeri dimenzije akvarija, napravi pregradice, stavi malu protocnu pumpicu (do 300 l protoka), ima ih no name pumpica i za 60-ak kuna i rade dobro. Mi smo koristili takve u nasem filteru (vanjskom, kucne izrade) vise od 3 godine, onda su pocele odlaziti te ih zamijenili s novim, istim takvim). S takvom filtracijom ces biti zadovoljan i nece biti problema, mozes ga postaviti iza akvarija, ili sa strane (vec kako ti odgovara) lagan je za ciscenje i odlicno obavlja svoju funkciju.

Za kamenje, dovoljno je rekao Imperator, pa necu ponavljati.
Samo cu nadodati da je suho kamenje lose (ako se prije toga ne isciklira i ne izvrti s dobrim pumpama koje ce puhati drito u to kamenje i izvuci svu necistocu, ali samim tim procesom, prolazis proces cikliranja kamenja kao da si zivo kamenje isao ciklirati, jedina prednost kod zivog takvog je ta da je ipak ostalo nesto zivog u njemu, dok s suhim, nema nista zivo). Ako i kada ocistis suho kamenje, trebao bi dodati pravi zivi isciklirani kamen koji je pun zivina koje ce se s vremenom preseliti na ovo tvoje kamenje.

Sretno sharky021, i ako ti prilike daju, ipak radije napsravi akvarij od 150-200 l koji su idealni za pocetak, jer lako se s njima barata, ne zauzimaju toliko mjesta, a u njima mozes drzati i neke ribe koje u malenom nanu neces moci, a samim time imas vec u startu problema jer ces tesko naci algojed ribu koja bi mogla u takav akvarij.

Posted on: 2007/11/3 11:41

tek provirio
From SPLIT
Group:
reefer
Zahvaljujem na savjetima i imam pitanje.
Ako bi isao na to da po sirini akvarija napravim pregradu u jednoj strani,na vrhu te pregrade napravim cesalj i napravim pregrade zanima me u tako malom akvariju i kako bi mi preporucila da napravim pregrade i sta da stavim od medija u njih.Naime za vece akvarije sam tu po forumu shvatio al za ovako mali ??

Posted on: 2007/11/3 18:56

reefer
Group:
webmaster/admin
Kod takvih manjih akvarija racuna ti se svaki milimetar. Daleko od toga da to nebi sljakalo... al isto tako nemozes napraviti cesalj po cijeloj sirini. Posto bi ti otprilike podijelio na 4 dijela taj dio koji ogradis. Znaci 1/4 bi ti bio cesalj, a preko ostalog nebi smjelo biti preljeva.

Radije daj napraviti externi kanister sa 4 komore i koristi sustav zatvorenog preljeva. Moze biti od pleksiglasa ili stakla. Svjelo takodjer utjece na rad takve vrste filtera.
Moja ti je topla preporuka da u svoj plan sad uracunas i kanister filter koji ce stajati do zida na boku akvarija. Iskreno nemam dovoljno informacija da bih zakljucio kako u odnosu na prostoriju ce ti stajati akvarij. Snac ces se vec nekako.

Posted on: 2007/11/3 20:23

reefer
Group:
webmaster/admin
Svjetlo jer ces uzgajat artemiju u jednoj od komora.

Posted on: 2007/11/4 9:23

(1) 2 »

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.

[Advanced Search]