Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

Bottom   Previous Topic   Next Topic  Topic is Locked

(1) 2 3 »

Muke po akvariju
iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
istinita prica.
U posljednje vrijeme cesto telefonom razgovaram s jednim akvaristom(koji nije clan foruma).Htio je imati lijepi,veliki,morski akvarij.A o morskoj akvaristici nije znao puno,pa je htio stvar prepustiti onima koji znaju.Mislim da nije bio stedljiv i htio je da sve bude naj-da moze imati lijepe koralje,ribe i ne previse problema.
Napravljen mu je akvarij.1000 l. Onda mu je preporucen filter(4 kanister filtera XL-vjerujte-istina je).Akvarij je radio jedan,a filtere preporucio drugi.Pa je akvarij ostavljen da "sazrije".To se,naravno,nije desilo ni nakon vise od godinu dana.sta i od cega da se isciklira ? U akvarij je stavljeno dosta zivog kamena(pri kupnji mu je napomenuto da bas nije naj kvalitet).A u kanister filtere-sve i sva-uglavnom nista sto bi tome pripomoglo.U sumpu su razna pomagala,skimmer...
Svjetla su orginalna i ok.(skupa-naravno-kao i sve ostalo).
Kontaktirajuci malo druge akvariste,shvatio je da nesto nije kako bi trebalo biti.A u akvariju "ni trava ne raste".Odlucio je promijeniti sistem-sve od pocetka.Racuna-ima osnovno,pa bolje da krene od pocetka i kako treba nego da se muci sa nesigurnim rezultatom.
Odlucio-poceo.
Kad tamo-nije bilo dosta ! Ovih dana,tj nocu-na podu neka voda.Od kuda ? Iz 1000l akvarija,naravno.Kapalje,curi-pomoci nema !! Zavrni rukave i isprazni taj tank nad kojim places vec godinu i vise.I sto sada ? Sam se ne usudjuje popravljati(to nije njegov fah),a pita se hoce li se to opet desiti kada ga poprave ?A akvarij pusta uz dno !

Meni,koja znam nase akvaristicke prilike,jasno je da se covjek treba dobro raspitati prije ovakvog projekta.da treba puno toga i procitati.Da mora nesto ,ipak,znati.Ali kasno je za pricu-trebao si ovo ili ono.Jasno mi je i da je on mislio:platit cu da mi se napravi najbolje i necu stedjeti.Pa cu valjda i dobiti najbolje.
Ovakvih prica ima puno previse kod nas ! Kakva antireklama!
Kako ce nasa akvaristika napredovati kad na prvom koraku ljudi moraju odustati? Umjesto krasnog hobby-a dobiju brigu
i slom zivaca.
Napisala sam ovo da svi oni(koji upravo rade na tome da pocnu s akvaristikom) dobro prouce sve ! Dok nije kasno.

Posted on: 2007/9/11 14:20

Re: Muke po akvariju
reefer pocetnik
Group:
reef
Naveo bih 3 primjerka kome se dogodijo isti slucaj sa akvarijem i ljudi su dali brdo para ,ali rad dalnjih prepirki i negodovanja,ne zelim . Usto svatko prilikom kupnje dobro pripazi sto kupuje sto placa..

Posted on: 2007/9/11 14:32

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
Nazalost i ja sam upoznata s takvim slucajevima
Potroseno brdo para, a dobilo se samo brdo briga....

Zato uvijek kazem svima, posjecujte forume, puno se raspitajte, pa onda dalje...
-a i kada se puno raspitate, jos pitatjte brdo podpitanja, dobro sve u glavi poslozite, razmislite jos o tome
-savjete treba slusati samo od ljudi koji imaju nesto za pokazati kako na internetu vec neko vrijeme tako i kod kuce
ciji ste akvarij posjetili, a razvoj akvarija je poznat i postoji vec neko vrijeme, bez nekih velikih promjena, preseljenja svakih par mjeseci u novi (veci ili manji), promjena sistema i ostaloh inih sitnica, jer cim se stalno spominju neke promjene u akvariju, tu definitivno nesto ne stima.

Posted on: 2007/9/11 14:48
Transfer the post to other applications Transfer

tek provirio
Group:
reef
na zalost, pisem prvi post, no decka poznajem, akvarij je radila XXXXXX, i sto je najgore, na njegovo zaljenje, ponudjeno mu je besplato, zamisli, jedna tuba silikona...sramota!
a, sada me se i moze banirati, ali...budiomo iskreni do kraja!

Posted on: 2007/9/11 21:07

Edited by elfreefer on 2007/9/12 14:26:14

reefer
Group:
reefer
i radi toga rade sam radim nego da mi ga netko drugi radi,naplati,i zajebe me.
popusio sam s prvim(ostali mi bulkhedi i sump) ali s drugim ako popusim sam cu se zajebat.

Posted on: 2007/9/12 1:59

sve me zanima
Group:
reef
Grozno, najstrasnije u cijeloj prici je tezina arogancije, "evo ti jedna tuba silikona, besplatno" .. Imao sam cast vidjeti par akvarija tog sarlatana, nevjerojatno kolike je ljude izlevtio za novac.. Onaj cijanoakvarij na Remizi s Imperator angelom je isto bio piece of art. Takvo kvazi profesionalci ce nesmetano operirati dok drze sitnim sponzorstvom Hrvatske forume u saci i oni ne upozoravaju ljude na tu vrstu prevaranata vec kolaboriraju s njima i spavaju u istom krevetu..Stog ne vjerujem da druzenje po forumima tu moze nest pomoc jer cim upozoris ljude na jednog takvog post ti bude izbrisan.. Tako je bio i izbrisan moj post na akvarij.netu gdje sam pisao da je jedan njegov projekt , odmah izbrisan.. ja dobio upozorenje da ne provociram i znak da na hrvatskim forumima nemam sto radit..
ovo pisem ovdje ne da dolijevam ulja na vatru vec da dodam sto mislim kad je vec XXXXX sama revoltirana pokrenula temu i dala do znanja ljudima o cemu se radi, ljudi moraju bit upozoreni na te sarlatane i to narocito po online komunama, koje bi ih trebale bojkotirati i razotkrivati da pocetnici vide zajebe i opasnosti so vrebaju na putu.

kak imam neke frendove na muzickoj sceni koji znaju da sam excentrik i akvarist dat mi je do znanja jos jedan slican velelepni projekt, sto ga radi Coloniji i isto tako slicna ispala, bit ce zanimljivo posjetiti taj akvarij kad dodjem u zagreb.

Posted on: 2007/9/12 11:37

Edited by elfreefer on 2007/9/12 14:27:19

reefer
Group:
webmaster/admin
Dakle, za pljucanje imate www.tuzibaba.org ili nesto slicno. Ovo je ipak forum morske akvaristike koji bi svojim postovima trebao pridonositi znanju sveukupno a ovako ste lagano svi otisli offsitetheme.

U svakom slucaju postojimo i da damo upozorenja u slucajevima loseizvedenih projekata tj. o posljedicima istih al javni linc ne dopustam. Imena su editirana by /me

Posted on: 2007/9/12 14:25

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
Opet svima ponavljam, ljudi dragi, dobro se raspitajte, rekla-kazala i samo slike nicemu ne sluze.

Slusajte savijete ljudi koji imaju nesto za pokazati i koji vam mogu pokazati kako svoj akvarij, tako naravno i rast tog akvarija tokom godina.

A trgovac je trgovac i prodat ce sto moze, komu moze i kada moze jer od toga zivi. To je zlatno pravilo trgovca. I uvjeravat ce da je sve super i sve 5.
Zato postoje forumi koji sluze za male korisnike, koji tako i tako nemaju para za neke prevelike projekte i tu nalaze dovoljno podataka koji im mogu posluziti za sloziti akvarij.
Najbolje je sam slagati, uz budno oko nekoga tko vam je u blizini i tko ima akvarij kakav biste vi sami zeljeli imati.

Pa nitko ne ode u ducan i samo kupi auto, valjda se prije raspitate o tome autu, koje ima sve prednosti i mane, a ako se netko nadje tko ce samo kupiti macka u vreci, onda nazalost taj i dobija tog macka u vreci.

i da, nitko nece biti baniran, i vec mi je polako smijesno slusati o baniranju na ovom forumu.

Ajde, ljudi, opustite se malo i krenite u neke pametnije teme,...tipa pokazite malo sto drzite doma ili sto mislite drzati doma
happy reefing svima

p.s. nije sve niti crno niti bijelo, vec postoji puno nijansi sivog

Posted on: 2007/9/12 14:41

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
a sto se tice samog ljepljenja akvarija, prepustite to nekome tko to radi strucno, najbolje neki akvarist tko je i sebi ljepio akvarij.

Silikon iliti penetrator za akvarije treba biti svjez, nikako s isteklim rokom trajanja, a koliko znam mnogima je i kupovni akvarij procurio, pukao, razlijepio se na sve 4

Pa procurio je akvarij i nekim nasim korisnicima (koje sada necu imenovati) koji su sami sebi ljepili akvarij, a i ljepili su drugima (za novce-zagrebacko podrucje)

i tako svaka susa moze ljepiti akvarij, neko vam se ponudi privatnim putem izblati svu okolo konkurenciju, sebi stavi novce u djep, a vama opet kroz koju godinu procuri akvarij....

staklo i ljepljenje istog je zaheb i definitivno je najbolje ako imate imalo znanja pa sami sebi zaljepite isti, uz par pivi pozovite neke decke koji su sebi ljepili i taj akvarij drzi godinama...
-a koga preporuciti
u rijeci, ne trebam niti spominjati , za split se isto zna , a zagreb...e tu je vec nastao problem, ima ih dosta a kome vjerovati (ne znam, nitko mi nije platio sponzorstvo, pa necu besplatno reklamirati )
Split i Rijeka, saljem vam racun za sponzoriranje i reklamiranje

pustimo salu na stranu, ljudima kojima se akvarij razljepio sigurno im nije bajno i iskreno se nadam da ce uspjeti to rijesti na pravi nacin

savijet svima: Ako vec nekog trazite da vam ljepi akvarij, obavezno trazite potvrdu o garanciji istoga na 5 godina, a ako vam je ne da, onda ne idite ljepiti kod te osobe

Posted on: 2007/9/12 15:08

sve me zanima
Group:
reef
ne zelim da ovo gledate ko prepirke ili svadje jer XXXXX i XXXX i sami znate da smo frendovi i nemam potrebe ic kvarit nase odnose ili trpat praznu slamu da bih nekome nest dokazao. Boli me kad tako okolisate oko problema i skrivate ga u sjenu, xenija je sama pocela temu jer je izrevoltirana njegovim odnosenjem prema strankama ja sam se samo nadovezao u temu koja mora bit naglasena ukoliko ste zbilja ozbiljni kad govorite o informiranosti i oprezu.

U Hrvatskoj imamo veliki problem, a to je prevarant koji operira i uzima novac dobrostojecim gradjanima. Da su ti akvariji slozeni s dusom i uspjesni nebih imao nista za reci vec bi mi bilo drago stoga sto bi bilo prekrasnih reef akvarija i sve bi davno bilo dignuto na visi nivo.

ti Kahuna kazes da pogledamo tvoj akvarij, to sam vidio i akvarij je u redu, no ovdje nije rijec o njemu vec o XXXXXXXXX i XXXXXXXXX. To je samo vrh ledena brijega, ovo ljeto na simpoziju u Zadru razgovarao sam s vlasnikom Skiper paba koji mi je opisao plan njegovog 11metarskog akvarija ponudjen od ovog sarlatana. covjek ima srece sto je mjest njega za projekt zaduzio covjeka koji zna sto radi te tako nije bacio novac kroz prozor. Primjera ima jos, i postat cu ih zajedno sa slikama na svom novom sajtu kad pocnem opet u Hrvatskoj, jer ljudi moraju bit upozoreni.. Ime sarlatana necu ovdje spominjati jer vidim da si u neugodnoj situaciji jer te on kruhom hrani, ali mislim da moras ispitati svoje motive, za kog radis te pogledati u srce si i rec dali tvoji postovi ovdje govore iz usta akvariste ili osobe koja radi u industriji u sjeni hobija.

ovo sto se ovdje desava je vec vidjena stvar, u Americi, Njemackoj, Nizozemskoj...feer razvijenijim zemljama opcenito, i formula koja ce raditi u takvom scenariju,(vani se pokazala izvrsnom) jest da udruge akvarista moraju bit neovisne od bilo koje vrste zaposlenika u industriji, kao takve mogu rec sto zele, a trgovci i monteri iz samog straha zbog konkurencije i gubljenja klijantele postupno poboljsavaju ponudu ili kvalitetu usluge.. doonda ce bit status quo.

Ja osobno ne zaradjujem ni centa svojim hobijem, ni ne zelim jer znam da bi mi to unistilo ljubav, ovaj hobi i kao takav zelim biti dio udruge/komune koja nece bit motivirana profitom ili prijateljstvom s industrijom i vjerujem da nisam jedini, tako da gledam da po povratku dolje organiziramo jaki klub koji nece bit sputan drugim interesima..

bilo bi fer kad se ovaj post ne editira, maknite imena ako vas smetaju no nek ostane koncept

RIOMA

Posted on: 2007/9/12 15:30

(1) 2 3 »

Topic is Locked

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.