Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

(1) 2 3 »

crijevni parazit?
sve me zanima
From Split
Group:
reefer
Jucer sam primjetila da anus jednog klauna izgleda osteceno, nekako "rascvjetano". Da li su to mozda crijevni paraziti i ako da sto dalje? Ribica hoce jesti ali mi se cini da se malo izolira.
Open in new window

Posted on: 2007/7/11 22:14
Transfer the post to other applications Transfer

Re: crijevni parazit?
reefer u usponu
From Blue Planet, Croatia, Zagreb
Group:
artreef ekipa
tilly
nazalost ne mogu ti pomoc, nisam to jos vidio

Posted on: 2007/7/12 7:21

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
Tilly

molim te, napisi kakav klaun ima izmet...
: tvrd, mekan, u prahu tj. kao prasina koja se odmah rasprsi, u nitima, bijeli, taman, kao gomoljcic...

da bi ti mogli dati pravilni savijet vezano za bolest, ako je u pitanju neki crijevni parazit ili infekcija na koznom tkivu

Kako pliva, da li je usporen, da li izgleda trom, nema klasicno "plesno" plivanje klauna, glavom vise prema gore, prema dolje....

Nazalost, cula sam da je jedna sihta uvezenih riba, posebno klauna vecinom obolila od crijevnih parazita (mekani prasnjasti izmet), slabo plivanje, povlacenje u stranu, glavom vise prema gore, neklasicno klaunovo plivanje....svi jedu, ali to nije dovoljno, malo pomalo svi umiru jedan za drugim
Doduse, nisam cula da im je koza kod anusa onakva kao kod tvog klauna, pa...mozda nije iz istog uvoza, mozda nije crijevni parazit

sto bi eventualno moglo pomoci (dok ne nađemo nesto bolje i konkretnije) je hrana na koju je nakapan ekstrakt cesnjaka tj. bijelog luka, jer inace bijeli luk pomaze pri rijesavanju nekih crijevnih parazita

Posted on: 2007/7/12 8:38

sve me zanima
From Split
Group:
reefer
Uf, toliko detalja, nisam bas sigurna u sve odgovore. Bilo bi lakse da imam iskustva pa da imam sa cim usporedit.
Vezano za izmet sam primjetila da se odmah rasprsi, to mi je izgledalo malo cudno. I prije nego padne na dno odmah netko dojuri do njega vidit valjda da nije hrana i cim se ribica priblizi on se rasprsi. E sad, nisam sigurna da li je to samo od ovog klauna ili od sva 3. Samo jednome anus ovako izgleda. Ujedno je on i najveci i istina ne pliva "vrckavo" kao druga dva ali mozda mi tako izgleda samo zbog velicine. Kada plivaju duz akvarija ne cini mi se da im je glava nesto posebno ni prema gore ni prema dole. Kada stoje oko Euphilliye i cekaju onda im je glava prema gore.
sto bi bilo povlacenje u stranu? Ako je samo jedan bolestan hoce li zaraziti ostale? Moze li se nesto napraviti? Kakve sam srece pocevsi od mantisa pa nadalje garant ce se svi porazboljevat .
Inace, cini mi se da klauni uopce ne spavaju. Kada se god probudim po noci vidim ih da nervozno plivaju oko komadica Euphilliye u koji nema sanse da stanu. Inace se po danu svako toliko protrljaju u njoj. Gdje bi trebali spavat ako nemaju anemonu?

Posted on: 2007/7/12 8:50

sve me zanima
From Split
Group:
reefer
Sad vidim da si dodala ono o ekstraktu cesnjaka. Gdje se to kupuje?

Posted on: 2007/7/12 8:53

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
za cesnjak

mozes uzeti obican, te ga stisni i procijedi, pa u to uvaljaj hranu

-ekstrakt se moze kupiti u biljnoj apoteci, a mozda i u obicnoj ljekarni

Klauni ako nemaju anemone spavaju negdje okolo, u "zraku" , bas tako kako si opisala, nervozno plivajuci uokolo, ili u nekom povisenom kutu akvarija

---radije premjesti euphilly, jer bi je mogli jako izritirati s svojim uplivavanjem u nju. Samim time bi euphilly mogla oboljeti od brown jelly (bolest koja izgleda poput smeđeg pudinga koji prekrije (najcesce lps) koralj, vrlo opaka bolest koja se brzo siri, a ako su i ostali koralji oslabljeni, moze se preseliti i na njih.
Promatraj dobro Euphilly i ako se pocela uvlaciti u sebe reagiraj odmah

rasprsen drekic nije dobar znak
-uz cesnjak na hranu bacaj i fishvitaminse (dobri su i od firme serra i bas se zovu fishvitaminsi)

Posted on: 2007/7/12 10:14

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
Povlacenje u stranu znaci da se klaun odvaja i drzi se sam za sebe (privatni party), najcesce u kakvom mirnijem kutku u akvariju.

Hoce li zaraziti ostale...na to pitanje ne bih znala odgovoriti s sigurnoscu, kao niti hoce li prezivjeti i hoces li ga uspjeti izlijeciti

*jedino sto ti mogu ponoviti, fishvitamnins kapaj na hranu i po noci u akvarij, kako pise na uputstvima, te ekstrakt cesnjaka na hranu (ili uvaljaj hranu u cesnjak i time hrani...moglo bi i trebalo bi pomoci-ali ne mogu garantirati)

-nabavi jod, njega radi prevencije isto malko ukapaj u akvarij (jod za morske akvarije, u tekucem stanju), on moze sprijeciti infekcije koje bi se eventualno mogle prosiriti akvarijem-----pazljivo s doziranjem, bolje nesto manje, nego nesto vise, dobro prouci uputstva, a mozes i pitati na forumu, samo obavezno javi o cijem se proizvodu radi

Posted on: 2007/7/12 10:22

sve me zanima
From Split
Group:
reefer
Da, povlaci se u kut. Ponekad. Vidit cu sta mogu od joda kupit u Splitu pa cu napisat.

Posted on: 2007/7/12 10:28

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
zaboravila sam ti reci, odlicna fotka!

Svaka cast!
znam da je oftopic, ali koji digitalac koristis

Posted on: 2007/7/12 14:54

sve me zanima
From Split
Group:
reefer
Koristim Olympus E-500. Inace sam slikavala bez blica radi odbljeska pa su slike ispadale tamnije nego sta je u stvarnosti al ovu sam slikala sa blicom radi klaunovog mahanja pa je ispala dosta realno.

Posted on: 2007/7/12 20:51

(1) 2 3 »

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.