Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

(1) 2 »

Ca-reaktor
iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Veliki akvarij zahtijeva i veliki Ca-reaktor.Tesko za kupiti.A kupovni uvijek imaju neke mane.Zato-napravi sam.Ako uspijes nabaviti sve sto trebas:
-cilindar od plexi glassa d=20 cm (debljina 5 mm)
-veliki T-i od 2 cola
-2 kom T-a sa izvedenim suzenjem (redukcijom)na 6mm
-silikonsko crijevo 6/8
-ventili (3/4 i 1 col)
-pumpa dossir
-pumpa (cirkulatorna)-6500l ,4.20 h
-boca za CO2
-magnetski ventil za CO2 i redukcijski ventil
-2 holendera(3/4 i 1 col)
Potrosni materijal(koljena,obujmice,nippeli)
Koraljni pijesak granulacije iznad 4mm

I dosta zivaca da sve to nabavis,spojis,objasnis tokaru itd.Open in new window

Posted on: 2007/5/1 21:31

Re: Ca-reaktor
iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Open in new window

Posted on: 2007/5/1 21:46

reefer u usponu
Group:
artreef ekipa
Super, dosta je velik.
Kako ste rijesili spoj pvc cijevi i pleksi cijevi da ne curi? Moze li koja fotografija tog mjesta.
To mi je uvijek bio najkompliciraniji dio.

Posted on: 2007/5/2 9:15
Transfer the post to other applications Transfer

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Quote:

Imperator wrote:
Super, dosta je velik.
Kako ste rijesili spoj pvc cijevi i pleksi cijevi da ne curi? Moze li koja fotografija tog mjesta.
To mi je uvijek bio najkompliciraniji dio.

visina je 90cm.
Taj spoj-okruglo-ravno zadao nam je puno muke.Poslikat cu ,iako sumnjam da ce se nesto vidjeti.Tokar nam je izradio dva prstena od PVC sipke,koji imaju s nutarnje strane sferni oblik-iste krivulje kao cijev od pleksi glasa.Isto tako je napravio nesto slicno bulckheadima i jos su trebala 2 debela O-ringa koji nalijezu na pleksi-prilicna gnjavaza.

Posted on: 2007/5/2 15:18

reefer pocetnik
From Novi Sad Srbija
Group:
reefer
Joj nemoj me krivo shvatiti ali kad sam vidio kako ste to spajali slabo mi je jer to je tako jednostavno sa ovim PVC-U cijevima i Tangitom a mogu da razumijem, da je to sve tesko naci u Hrvatskoj ili bi prodavac, da zaradi 300 % na jednom koljenu. Svi ti spojevi onda iznutra imaju vise ili manje rubove koji smetaju itd.
Sad kad ljepim bas cu sve slikati, da vidite kako je jednostavno kad mozes dobiti sve spojeve kako to treba a ne da se tokari. Najvise se izgubi pritiska bas na tim 90 kutnim koljenima. Postoje i ona sa vecim radijusom i njih cu morati nabaviti obavezno.
Onih "dobrih"nepovratnih ventila imam jos samo Vi recite ako Vam treba. +GF+ je veoma kvalitetan i svaki spoj ima nastavke, redukcije, navoje po zelji, bulkhead sa 5 razlicitih nacina, bez navoja, sa navojem itd. Ja Vam dajem po nabavnoj cijeni kao u trgovini sa racunom, nema blema.

Na vasem mijestu bi sve te cijevi jednom zamijenio.
Sve mozete pogledati na RS. A ima ovdje jedna trgovina gdje dobijes bas svu robu od GF.
POhvalno nema sta. Snadji se i uradi sam.

Posted on: 2007/5/2 20:12

reefer pocetnik
From Novi Sad Srbija
Group:
reefer
Evo ti jos jednom ove slike da vidis koliko je tu koljena i raznih T i bulkhead, holandera sve od +GF+ firme...onda kad se nisam odlucio za novi akvarij sve sam to prodavao sto vidis skupa sa ventilima za 200 EUra i na SLjorrifu dobio bezobraznu ponudu, da ako prodam sve za 50 Eura da kupi. Normalno u mom stilu sam ga poslao u 3pm. E onda sam bas promijenio posao i odlucio se, da ne prodajem nista nego da cuvam za novi akvarij. Juhuhuhu i nisam slabo odlucio sad imam veselje i volju. A i para da zavrsim.
Sutra cekam (vec 10 mijeseci) dali cu dobiti veci iznos od 10.700 Eura i ako to bude u par dana idem i po akvarij jer sad moram platiti rentacar kombi jer ovaj se predomislio da posudi i po nove lampe Arcadia 2 komada imam u planu da uzmem one nove serije IV. sa T5 i HQI. A i jedan veliki skimmer od 2 metra vec pregledan nov u Pordenonu. I 6 pumpi Askoll Protronic 7000.
Sve te stvari necu da narucujem pa da mi salju postom jer se razbiju. Ovako ih pregledam, dam nazad u kutiju i slozim ja u auto i vozim kuci. Ne da ih oni na avionima bacaju ko krumpir. Odu pare dok trepnes.
Da obnovim auto registraciju i kasko i ostane sitno.

Open in new window

Posted on: 2007/5/2 23:34

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Ma vraga cu se ljutiti.Znam ja da to postoji-imam to na org.skimmerima,ali ne mozes zamislit kako je neke obicne gluposti ovdje NEMOGUĆE nabaviti.Ili moras do Trsta ,pa oni nemaju u ducanu,pa naruce,pa to stigne za mjesec ili dva(ako stigne) ili stigne krivi,kriva mjera-ma izivciram se dok pricam.A ako hoces naarucit iz Njemacke oni ti salju do granice sa Austrijom,pa se ti onda misli....itd.itd

Kakva je ono svjetlo plava kutijica s mrezastim poklopcem u gornjem desnom uglu?

Posted on: 2007/5/2 23:45

Edited by XENIA on 2007/5/3 2:54:32

reefer u usponu
Group:
reefer
da se samo ubacim u pitanje zabio sam nos u LPSove i imam tank od 250l + 100sump zanima me da li mi je pre velik ovaj ca reaktor od Wavea (citaj 1400kn) i da li mi uopce treba i ima li uopce prevelik reaktor.

Posted on: 2007/5/2 23:49

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Reaktor ti nije prevelik,a da se on i nastimati.
I LPS-i trebaju kalcij da bi rasli.Istina ,mozes nedostatak kalcija rijesiti i dodavanjem tj.ubacivanjem po Bailing metodi
-sto je dovoljno za manji akvarij u kojem nema puno tvrdih koralja.(bailing metoda-imas temu o tome od Bojana).
Reaktorom dobivas vise kalcija ,a otapanje koraljnog pijeska dodaje i magnezij,stroncij i druge sastojke koraljnog pijeska (koji su i sastojci koralita tvrdih koralja).

Posted on: 2007/5/3 1:56

reefer u usponu
Group:
reefer
dobro za sad imam u planu reaktor moram jos bocu malu u ventil rijesiti. neko je i nea ovom forumu prodavao reaktor moracu potrazit. ima li ko savjet u vezi boce (sto manje i ventila) za sad koristim tropic marin kalcij u prahu. kad rijesim reaktor pitam jos kako sve to radi. ima ko taj od Wavea ima li neki bolji losiji?
oprostite za offt.

Posted on: 2007/5/3 22:50

(1) 2 »

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.