Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

(1) 2 »

koji digitalac kupiti
artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica

Posted on: 2007/4/27 8:34
Transfer the post to other applications Transfer

Re: koji digitalac kupiti
reefer pocetnik
Group:
reefer

Posted on: 2007/4/27 9:19

tek provirio
From Macedonia
Group:
reefer
Ja bih ti preporucio neki DSLR aparat.
IPak je to daleko bolja opcija nego neki koji to pokusava da bude , a nije
Ne znam cijene u HR, ali sam siguran da se moze naci neki aparat za te pare. Recimo, NIKON D50, Olympus E400-E 500, Pentax K100D, Canon 350D...
To su sve odlicna tijela aparata, a za objektive mozes sama rijesiti koji i kada. To je prednost kod DSLR-a u odnosu na ovih drugih. Kad pocnes mnalo slikati sa KIT objektivom, tacno ces znati koji objektiv da kupis sledeci put kad se sakupi jos koja kuna vise...
Nema neke razlike dali je 10 ili 6 miliona pixela, osim ako ne planiras da printas za bilborde
Za dobre fotke u akvariju, treba ti solidan macro lens, a nijedan aparat u klasi Fuji S9600 ili Sony DSC-R1 i slicno, nemaju tu opciju za nadogradnju objektiva. Kad kupis DSLR imas puno vise izbora za u buduce..mozes poceti sa kitom a sta znas, mozda zavrsis sa 5-6 objektiva i 2-3 bliceva. Za kvalitetene fotke moras misliti i na bezzicne bliceve, koje bi trebala staviti iznad povrsine vode, pa da vidis sta se tek tada dobije. Nemora biti najnovije tijelo, i one koje su 2-3 godine stari modeli su isto tako izvrtan izbor i nikad neces primjetiti razluku izmedzu recimo Nikon D50 i Nikon D40...ne u tvojem slucaju. Do dan danas vidim prekrasne fotografije radzena sa Nikonom D50 i obicnim Nikon lens 50mm prime 1.8 (100eu)
Vidi koja firma ima dobar support kod vas, ko ti nudi najbolju opciju za dodatne dijelove i servis, i vidi koji brand ima najvise kupaca kod vas. I to je bitno. Nekad mozes posuditi neki specifican objektiv koji bi ti trebao jednom godisnje i nemas svrhe kupovati ga...

Posted on: 2007/4/27 10:23

reefer pocetnik
Group:
reefer

Posted on: 2007/4/27 11:25

sve me zanima
From Zagreb
Group:
reefer
Čime si do sada slikala? Pitam zato sto su ti fotke odlicne, pa mi se cini da si imala bas neki DSLR.
Potpisujem VlaYov post. Bolji objektivi jesu skupi, ali isplati se dati za kvalitetu slike. Kod nas su najzastupljeniji Canon i Nikon. Čujem da je Canonov servis dosta aljkav, ali puno ljudi prodaje upravo Canon objektive i tijela iz druge ruke, pa se meni Canon cini najisplatljiviji. Canon 350D imam i ja, a cijena mu je , u trgovinama(novi), oko 4 i pol tisucice. Ne vjerujem da je problem ako se kupuje preko oglasnika jer ih je puno ljudi kupilo, pa preslo na neki noviji model, a stari nije puno ni upotrebljavan.

Ima jedna dobra stvar kod DSLRa, a to je slikanje u RAW formatu. Kad tako slikas, kasnije na kompu mozes mijenjati white balans. Znaci, ne moras paziti pri samom slikanju je li svjetlo florescentno ili kakvo jer mozes ispraviti kasnije ako pogrijesis.

Ako se odlucis za Canon, znas koga treba zicati da ti posudi 100mm 2,8 macro To je jedini pristojan objektiv koji imam, ali biti ce valjda jos koji kad bude bilo para.

Posted on: 2007/4/27 11:29

tek provirio
From Macedonia
Group:
reefer
Da, da ,...dobro sam video sta e ona napisala i tako sam i ja prilagodio moje prijedloge...i zbog toga nisam nudio Nikona D200, Canona 5D ili nesto jace...
Tacno je da ekran kod DSLR-a za sada sluzi samo za pregled slike, ima neke najave za Live view i kod Canona i Nikona ali videt cemo..
Uglavnom, pricao sam o novom aparatu, ne polovnom. Evo primjera, kod tebe bas, u Srbiji,..

http://www.axelfoto.com/index.php?pag ... tion=com_phpshop&Itemid=1

Inace, po meni, ako nije DSLR sve je drugo baceni novac nepotrebno...
Nije tijelo to koje snima fotke, to su fotograf i objektiv...a tijelo sluzi da to upamti na neko vrijeme...do prebacivanja u kompjuter,..recimo

Posted on: 2007/4/27 11:32

reefer pocetnik
Group:
reefer

Posted on: 2007/4/27 11:50

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
bonnie bok,
lijepo te je vidjeti tu

Imala sam Olympus (valjda), ali nisam sigurna, tj. stvarno se ne mogu sjetiti. Negdje sam na forumu spomenula s cim sam slikala zadnje 2 godine, ali je digitalac bio sluzbeni, pa je pocetkom 2007 vracen.
U startu mi je bio odlican, poslije sam pocela uviđati neke njegove mane-ili mi se jednostavno vise nije dalo slikati
*nego mogla bi se jedan dan zaletiti do nas, pa poslikati malo akvarij (vec odavno nisam stavila nista na forum, a bilo bi zgodno)

Reef300, VlaYo hvala na prijedlozima i savijetima, razmislit cu sto i kako, ali za dslr nazalost nemam. (jedva sam i ovo iz carapa iscupala)

Posted on: 2007/4/28 10:24

tek provirio
From Macedonia
Group:
reefer
Ako vec neces DSLR onda je ovo najbolje resenje, po meni...

http://www.dpreview.com/reviews/specs ... nic/panasonic_dmcfz50.asp

Posted on: 2007/4/28 10:54

sve me zanima
From Zagreb
Group:
reefer
Moram priznati da o SLR-like aparatima ne znam puno, pa sam malo pogledala specifikacije ova dva sto se preporucuju. Dobro je to, ali se bojim da ti Panasonic malo probija proracun(za jedno 300kn), a uzmi u obzir da ces morati i memorijsku karticu kupiti.
Oba aparata su ok. Meni malo smeta sto Fuji nema punjivu bateriju(lakse je puniti jednu li-ion nego 4 AA baterijice, ali to je za nas lijencine tako ; mozda drugima ne smeta).
Niti na jednom ne preporucujem slikanje iznad 800 ISO, ali mozes probati, pa vidjeti koliko "sumi".
Za Fujija kazu da mu je RAW konverter(program koji dobijes uz njega) odlican, ali spor do zla boga.
Ma, dobre su to makinice. Jeste Panasonic malo bolji(stabilizacija slike, malo veci senzor itd.), ali je i skuplji za 500tinjak kn.
Sviđa mi se ovaj super macro kod Fujija.
Sve u svemu, ne mozes puno pogrijesiti. Aparati su pristojni i puuuno ce te sluziti kojeg god da odaberes.

A za posjet tvom prekrasnom akvariju-uvijek!! Javim se na PP.

Posted on: 2007/4/28 15:42

(1) 2 »

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.