Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

kazu najveci u HR
reefer u usponu
From Zadar
Group:
artreef ekipa
clanak u jutarnjem

Izgleda impozantno

Posted on: 2007/4/13 19:04

Re: kazu najveci u HR
iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
steta sto nije reef-ali to bi bilo ,vjerojatno-preskupo.Akvariju zelim sretan (i dug) zivot-lijepo je vidjeti-e pur si muove.

No-nije najveci-jedan nas clan (koji bas ne voli puno pisati,niti se eksponirati)-pri zavrsetku je reef-akvarija od 14000 l mora.Vec bi bio u pogonu,da se u zadnji cas nije iskomplicirala stvar sa rasvjetom.Ona je trebala biti tako konstruirana (uglavnom T5 ) da se po poklopcu trebalo moci hodati(sto je bilo potrebno zbog odrzavanja tako velikog "mora".Naruđba reflektora mu je nakon 6 mjeseci otkazana,pa je sad u fazi konstrukcije novog-mislim u kombinaciji sa HQI(zbog dubine).Sam akvarij izradili su Holanđani,a sve ostalo -svakako (nesto Slovenci,nesto.....).
Taj akvarista ima vec nekoliko manjih (ne bas malih) morskih akvarija.

Posted on: 2007/4/13 20:09

tek provirio
From ST / Podstrana
Group:
reefer
također jedan splicanin ima jadranski od 10000 litrica

Posted on: 2007/4/13 22:39
Transfer the post to other applications Transfer

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
Kazu, a lazu!
ahahaha
bas najveci i najljepsi...stvarno nemam rijeci sto si vole umisljati ljudi, ahahahaha!

par Zagrebackih po kojima i sama "ronim" su "malo veci" i "malo ljepsi", a ne hvalimo se toliko svojim uspjesima, jer za to nema potrebe...

Posted on: 2007/4/13 23:29
Transfer the post to other applications Transfer

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Obzirom da ce Hornet tamo,vjerojatno,cesto piti kavicu,zaduzujemo ga da nas izvjesti o novostima u tom akvariju.Pretpostavljam da jos nije definitivno naseljen(bar tako izgleda),pa ce biti zanimljivo saznati kako stvar "hoda".

Posted on: 2007/4/14 0:28

reefer pocetnik
From Novi Sad Srbija
Group:
reefer
Veoma pohvalno i za kafic dobro ali samo i izricito samo ako u kaficu nema konobara koji ce navijati super Bass subwoofere koji su smrt za akvaristiku.
U Italiji sam vidio u Diskoteci MIRO blizu Parme veliki akvarij i to reef sa ribama koje su vibrirale od straha na svaki udarac basa.

Mene je vise u toj prici zanimalo staklo jer je iste debljine kao moj naruceni akvarij 19 mm. Ali on nema visinu akvarija i zato moze ta debljina. Da bi bila visina visa ne dolazi u obzir jer bi prije ili kasnije sve popustilo. Ali Holanđani znaju svoj posao. Jedino nema pojma kad je stavio stolice ili naslonjace pod akvarij umjesto da gledas u njega...???? sta Vi mislite je li tako?

Neka mu neko u komentar napise a valjda ako je tako iskusan akvarista kako pise zna, da mora da pusta samo Čajkovskog na soto voce piva klapa...da ne bude Kad Nadalina muti jaja...

Posted on: 2007/4/14 4:40

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Pa Hong-kako to da Ti ,koji si tako cesto u Italiji, nisi cuo za casopis? Mozda si ga i vidio,ali si mislio da se radi o slikovnici(kako ga mi zovemo).S jedne strane je dio Aqua Plante(?),a s druge Reefart.Obzirom da imam zadnji broj,napravit cu malu recenzijicu (pod propisnim topicom).
Ja sam cula da se u stvari radi o tri akvarija,koji su jedan pokraj drugog.(ne znam jer nisam bila,pa me demantirajte ako nisam u pravu).
A o izgledu akvarija-moram priznati da bi moglo bolje ! Tako prekrasnih organizama ima u Jadranu-a u ovom akvariju ih nema.Mozda ce biti?
A sto se strucnosti tice,ja vjerujem akvaristima koji privatno imaju akvarije!A obzirom da posljednjih 15 godina ,redovito kupujem SVE talijanske akvaristicke casopise-nisam nikad vidjela da se bilo gdje spomenuo i najmanjom opaskom -autor ovog akvarija.(ni kao strucnjak ni kao akvarista).
U Italiji izlaze:Aquarium,Aquarium oggi,Coralli,Mio aquario,Otos (kao 2 ili 3 dio spomenutog reefart-a),Hydra i jos neki koji ne spominju morsku akvaristiku-pa kupim poneki broj.Ali od ovih spomenutih-imam sve (i poneki broj Mio Aquario,koji je za siru publiku,pa rijetko ima nesto zanimljivo.)

Posted on: 2007/4/14 13:44

reefer u usponu
From Zadar
Group:
artreef ekipa
Nazalost nejdem bas precesto u taj TC (trgovacki centar) ponajvise zbog toga sto se isti dograđuje pa je sad velika nestasica parkirnog mjesta no svremena na vrijeme kad me zena uhvati jednostavno moram.

Da taj akvarij je ustavri 3 spojena akvarija (sto se vidi na fotki iz linkanog clanka) po objasnjenju kojeg sam dobio iz tog razloga sto se jednostavno ne proizvodi staklo veceg raspona. zelja vlasnika je bila jedan u komadu ali ga je visa sila natjerala na ovo sto sad ima. Tako da je uzeo dva maksimalna raspona i od jednog je napravio akvarij u komadu a druga dva su popola. Prednje staklo je Starfire. Na fotkama se ne vidi ali unutra ima dosta riba, neznam hoce li se jos stogod ubacivati ali one vrste sto su mi ostale u pamcenju su arbuni, crneji, skarpine, vlasulje, rakovice ... nesjecam se vise - trebao bi opet bacit pogled.

Ono sto je i meni zasmetalo (poput HK koji je to dobro zamjetio) je sto nemozes sijesti i gledat u njega jer je nasuprot akvarija u istoj duzini (malo i veci) sank tako da oni koji ce najvise uzivati u pogledu su ubiti konobari.

No istina je i ta da velika vecina ljudi koja ce zalaziti u kafic nece ni pogledati akvarij iz jednostavnog razloga sto ih to ne interesira - dok sam tamo bio jedini koji je gledao u njega sam bio ja dok je moja bolja polovica s vremena na vrijeme bacila pogled iz gore navedenog razloga kojeg je HK zamjetio), jedino mozda na prvi dojam ostanu otvorenih usta

Posted on: 2007/4/14 17:53

reefer pocetnik
From Novi Sad Srbija
Group:
reefer
Svvejedno neka ga neko na to upozori, svaki dobronamjerni savjet ako je coik na mjestu uzece ga in popraviti.

A prica o najvecem staklu je za malu dijecu. Ako hocete akvarij i od 30 metara ima i stakla i akrila koliko god hocete samo treba para. Istina je, da se kad je u pitanju staklo onda to radi sa laminiranjem (viseslojno staklo kao na mom autu) ili kao sva nasa prva vijetrobranska stakla. Da ne odemo predaleko.
Poznam dobro Italjanske revije bogami 9 g. sam sve skupa tamo zivio i radio i sarao od Parme do Bologne po svim mogucim akvaristicnim trgovinama i to redovno a tom tipu ni duha ni sluha...mozda je to samo reklama zato ne volim novinare...svi su oni za mene morski psi. (to je moje misljenje pa bez zamjere) jedu i povracaju sve sto vide.

Posted on: 2007/4/15 8:30

tek provirio
Group:
reef
Ja sam bila u Vodicama u javnom morskom akvariju.Meni ono izgleda superiska.

Posted on: 2007/4/15 11:37

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.

[Advanced Search]

Slike iz artreef galerije