Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

tunze stream rotiranje
reefer u usponu
Group:
artreef ekipa
Da ne odvedem drugu temu u pogresnom smijeru otvaram novu.

Uglavnom Bojan je napravio jako zanimljiv mod tunze stream pumpe koji se moze ovdje vidjeti

Ja razmisljam da mi je tesko dobaviti ovakav aktuator kao sto Bojan ima, ali da se ista stvar moze napraviti sa servo uređajem namijenjenim za RC modele. Trebat ce za njega napraviti samo kontrolnu elektroniku koja ce reci servo uređaju koliko brzo da okrece i u kolikom radijusu.

Posted on: 2007/3/9 12:46
Transfer the post to other applications Transfer

Re: tunze stream rotiranje
reefer
Group:
reef
Neki dan sam se igrao sa servo uređajem, tocnije sa njih 2...
Cijena je cca 8-10$ za komad, i kompic slaze F-14, pa su mu dva trebala, ali sad je narucio micro izdanje, pa mozda uzicam ove normalne

Ono sto mene muci kod serva, jest da li je on dovoljno jak da pomakne pumpu, i koliki bi mu bio vijek trajanja u akvariju?
Ja sam ga kontrolirao preko stanice, a kako bi smo izbjegli stanicu tocnije sto bi nam jos trebalo?

Bojane, javi se, trebamo te!!!

Posted on: 2007/3/9 14:57

reefer
Group:
reefer
HM ovo je super stvar ipak mene zanima jos jedna sitnica u svemu tome Posto se pumpa rotira oko onog njenog drzaca (koji i nije bas neke kvalitete) dali to sve skupa moze izdrzati i tezinu pumpe i pritisak na suprotnu stranu koji stvara mlaz iz nje i jos mi se cini da treba dosta prostora (kojeg uvijek fali) oko pumpe da se ona onda moze vrtiti.

To su sve samo pitanja i neka moja razmisljanja o tom uređaju.

Posted on: 2007/3/9 17:41

reefer u usponu
Group:
artreef ekipa
Servo uređaja ima raznih koji su super jaki da ih ne mozes rukom zaustaviti. Ima ih namijenjenih za velike modele aviona ili za autice a oni moraju biti super jaki.

Posted on: 2007/3/9 18:39

reefer pocetnik
From Ljubljana
Group:
reefer
Quote:
,Posto se pumpa rotira oko onog njenog drzaca (koji i nije bas neke kvalitete) dali to sve skupa moze izdrzati i tezinu pumpe i pritisak na suprotnu stranu koji stvara mlaz iz nje i jos mi se cini da treba dosta prostora (kojeg uvijek fali) oko pumpe da se ona onda moze vrtiti..
Kod mene nije problema.

No ja cak mislim , da ima Tunze Stream odlican drzac. Boljeg kod akvarijskih pumpi jos nisam vidjeo. Znam , da Pletko i Xenia imata neke primedbe ali je ne shvacam gdje je problem.

Posted on: 2007/3/9 19:09

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Problem je Bojane u tome sto je drzac,recimo ,dobar ako ga stavis direktno na staklo.Pa i onda, onaj mali dio na kojem pumpa visi,djeluje skroz nesigurno i lako je pumpu izbaciti iz tog "sjedista".Pumpa koju ja imam (8000 l)je malo preteska za taj nosac koji opasno vibrira,a sigurnosni vijci lako puknu (sto se nama desilo vec pri montazi)-pa smo sve skupa nekako drukcije morali namontirati, Naravno da je najbolja solucija magnet,ali u mom akvariju to nije bilo moguce.
Osim toga,ne mozes pumpu usmjeriti u jednom smjeru ,a da ona tako i ostane.Uvijek se zarotira(na onom nosacu) i zauzme onaj polozaj koji ona zeli .

Posted on: 2007/3/9 22:15

reefer
Group:
reefer
Pa dobro da se sad ne udaljimo od teme i sve zavrsi o prigovaranju na drzac pumpe.

Nego bojane da ja ne ponavljam pitanje od Stine i Imperatora mozes li ti nesto o tome napisati (odgovoriti na njihova pitanja) jer me ta ideja jako zanima. (kao i sve ostale diy stvari )

Posted on: 2007/3/10 11:50

reefer pocetnik
From Ljubljana
Group:
reefer
Ne mogu odgovoriti na ideju Stine i Imperatora, jer ja nisam radio sa servo motorima, tako da nemam izrađeno rjesenje za ovu variantu. Naravno to se moze uraditi , pa i na SLOreef je bilo puno crtanja raznih varianti sa servo motorima ali niko nije nista do kraja uradio.

sto se mene ja sam uradio sa Belimo i ovo rjeseneje sam i opisao tako, da se ga moze kopirat. Za mene je ovo rjesenje dosta dobro, pa i ne razmisljam , da radio jos na koji drugi nacin.

Stvar je u tome, da se sa servo motorima moze to ljepo uraditi ali ima vise posla i sad je pitanje, dali imate dovoljno vremena. Ako se zeli imati dobro rjesenje , koje ce izdrzat i nece raspasti poslej 1 godine, ja mislim , da treba dosto dobro dizajnirati sve djelove.

Ja svakako prepurucujem Belimo za ovaj DIY. Ja mislim , da se moze nabavit i U Hrvatski, samo treba malo potraziti kot firmi, koje se bave avtomatizacijom i profesionalnim klima uređajima.

Ja sam kod ovakvih firmi u Sloveniji Belimo dobio za oko 70 EURA.

Posted on: 2007/3/10 16:57

reefer pocetnik
From Novi Sad Srbija
Group:
reefer
Da ja sam isti taj Belimo odlucio, da stavim na trojni ventil koji ce mi mjenjati dva izlaza cloose loop u akvariju. Samo sve van akvarija jer necu da se nista vidi. Belimo i svi nastavci kod rotiranja pumpe, kablovi gore dole...ipak je to veoma ruzno vidjeti gdje god je u akvariju. A nikako ne preporucujem Belimo na 220 V jer Xenia je mislila, da vec okretanje pumpe moze dovesti do katastrofe kad pocne mala pumpa da baca vodu van akvarija a ne 220 V da padne u akvarij. Mala napajanja obavezno koristite od 12-24 V.
Sjetite se gumenih sisaljki nosaca manjih pumpi kad otvrde nakon nekog vremena i stalno moras stiskati gumice na staklo a nakon par dana opet se odljepe...tad je vrijeme za mjenjati gumice ili pumpu.
Da ne odem predaleko. Svaki nosac koji ima duzinu 5-6 cm od gornjeg ruba akvarija do pumpe jednostavno se vremenom od vibracija okrene ili popusti. Isto je meni bilo sa malim skimerom Aqua Medic.
Nebi Tunze nakon toliko godina rada sad odjednom radio jake magnete da nije imao te probleme.

Posted on: 2007/3/10 19:54

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.

[Advanced Search]

Slike iz artreef galerije