Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

prijedlog za forum
reefer
Group:
reef
Predlazem da se otvori novi podforum: forum sugestije i kritike sa opisom "Napravimo forum boljim!"

u tom podforumu bi svi clanovi mogli pisati o poteskocama vezano za rad foruma, prijavljivali bi greske, mogli bi dat pohvale i pokude(jasno bezvezne pokude samo da se napakosti bi se brisale) itd...

S tim podforumom bi se profiltrirao sam forum od ovakvih postova kao sto je trenutno moj, a i pomogao bi forumu.
Naravno ako su nam glave hladne i ako ZNAMO prihvatit kritiku.

S druge strane odmah savjetujem da se napravi meni u Biblioteci koju Kahuna marljivo puni skupljajuci informacije putem neta, knjiga i katkad osobnim iskustvom, pa stoga steta da obicnog korisnika odbija gledanje kroz biblioteku dok je ovako "neuredna sa urednim" clancima!

Također zelim Kahunu i sve ostale nadlezne pohvalit sto se uvela kakva takva "standardizacija" clanaka u smislu pocetka i kraja.
To je po meni veliki plus, i sviđa mi se kad su svi clanci pisani na istu sprancu, osobno bih bio sretniji da se napravi i spranca za fotografije tipa 400*300 al to su vec prevelike finese.
Izbacio bih iz sprance latinski naziv, jer se svako ime vrste pise u samom nazivu latinskim jezikom, pa MENI nema smisla da se 4 reda nize vidi opet latinski naziv, pa onda engleski, pa pretpostavljeni hrvatski.

Također "Home" bih preimenovao u "Naslovna", a vicnog nam codera Elfreefera bi nasilio ovim putem da napravi skripticu ubacivanja komentara(koji OBAVEZNO prolaze autorizaciju) u samoj biblioteci... znaci ne kao obican post, vec bas implementirano u sam clanak.

Eto, nadam se da ce se ovaj moj post profiltrirat u glavama nadleznih i da ce se bar jednim dijelom uvazit, da ne mislim drugacije nebih ga ni pisao, no naravno odluke ne donosim ja.

Posted on: 2007/2/15 15:03
Transfer the post to other applications Transfer

Re: prijedlog za forum
reefer
Group:
reef
Hmmm interesantno, sad vidim meni u biblioteci, a prije je nisam vidio - ajd super!

Onda zaboravite taj prijedlog
Inace originalne ikone su super, font je po meni jako los - nepregledan je.

Posted on: 2007/2/15 15:19

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
Stina, pohvalno pohvalno
Prijedlozi na mjestu, kritike, savijeti također.

Stvar je sljedeca: (barem ono sto ja znam). Ima se jako puno posla, jako malo vremena...bas jako malo i ako se da primjetiti sve smo slabije na forumu, jednostavno nas vrijeme gazi

-za pocetak, vjerujem da jos uvijek postoji neka tema: kritike...vjerojatno je u podforumu o svemu i svacemu u koji su se do sada pisali problemi, kritike...

-sto se tice sugestija, kritika :"napravimo bolji forum", uvijek sam za to, jer vise ljudi vise vidi i moze dati bolje savijete, no nekako se bojim da bi otvaranje istog zavrsilo kao otvaranje novog podforuma za knjige i literaturu...tj. stajao bi prazan . Najmanji mi je problem staviti novi podforum i da znas da ako se Xenia i elf sloze, nema problema. Tamo cu onda prebaciti sve dosada probleme, kritike koje su rasprsene na 100 strana.

-sto se tice same biblioteke, ikone se trebaju doraditi (znam pricam to vec 3 mjeseca, no jednostavno ne stignem...tu i tamo koji clanak, meni za dusu
-sto se tice komentara, mozes komentirati...nije problem, zasada nam je i to u redu, jednog dana cemo valjda stici na nivo koji nam predlazes
-slike u biblioteci, slazem se da su neke nezgrapno prevelike, neke su manje...nije to toliki posao, ali jednostavno mi se to trenutno NE DA . Jednog dana kada me pukne film, smanjit cu sve slike na neku normalnu i ustaljenu velicinu
-latinski-znam Stina, sve mi je jano, no nekim ljudima doslovno treba naglasiti da je to latinski i da putem njega mogu najlakse i najjednostavnije naci zivotinju koju potrazuju.

-font na ikonama ili font u tekstu u biblioteci je jako los? (treba sve prebaciti, na ikone mislim, na smoll font, pa ce biti bolje i vidljivije)

- vjerojatno se da primjetiti da je polupreveden forum na nas jezik...doduse, bilo bi bolje da neke stvari nisu uopce dirane , ali kao sto sam vec naglasila, prezauzeti smo i forum dolazi na red kad se obaveze ispune, a onda je to najcesce sturo i kratko

-tek smo zakoracili u drugu polovicu prvih godinu dana, dok dođemo do 1 godisnjice, valjda ce i forum jos vise napredovati (pa i on je kao i svi mladi morski akvariji prepun djecijih bolesti i potrebno mu je navikavanje na nas i nas na njega )
strava koliko mogu baljezgati

Stina, napraviti cemo nesto da bi forum bio jos bolji i hvala ti jos jednom na svim savijetima, prijedlozima, kritikama...

Posted on: 2007/2/15 15:42

reefer
Group:
reef
Sve jasno i sve stoji Kahuna, nisam ni mislio da ces se ostavit svega i odma se bacit na Stinine prohtjeve

Font na ikonama je los, vidis i sama, ti koja si pisala tekst znas sto je gore, ja nemam pojma.
Znas da prosjecni surfer ukoliko u prve 2 sekunde ne zna o cemu se radi odlazi sa stranice - ja kad bacim oko na ikone, snalazim se po slikama, jer neke tekstove nemogu procitat - starim starim, trebaju mi pepeljarke

Posted on: 2007/2/15 15:51

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
najvise mi ide na zivce, sto nisam odmah kada sam ih radila (ikone za biblioteku), a ima tome vec nekoliko mjeseci sve doradila i zavrsila, jer sada moram dosta toga ispocetka, a to je razlog zasto mi se niti ne da krenuti
-naravno nisam originale saveala u pravom formatu, pa je to ustvari najveci problem
-znaci moram rucno brisati slova tj. tekst te upisati novi, a da imam originale u pravom formatu, samo ih otvorim i zamjenim za novi font (to bi se jos dalo relativno brzo uraditi)

-bitno je da se snalazis po slikama ...i to nesto znaci
(sto ce nam imena kada slika sve kaze)

Posted on: 2007/2/15 16:01

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Da dodam-ja molim one koji bas vole plavo na plavom i sl.-to je stvarno -u najmanju ruku-nepostovanje citaca koji bi trebali sami prebacivati boje,ne bi li vidjeli sta pise.Ja ponekad odustanem i od toga da takav post citam.
Stinine sugestije su OK.
Evo jos nekih:mozda bi nesto iz galerije trebalo brisati,jer mjesta je sve manje-mislim na neke stare fotke(ne sve)koje nemaju veze sa akvaristikom(bez obzira na to cije su-i bez ljutnje autora ili uz njihovu suglasnost).

Posted on: 2007/2/15 16:34

reefer
Group:
reef
Problemi sa galerijom bi se trebali drugacije rijesavat po meni...
Pa na kraju krajeva za sto sluze sponzorstva foruma ako ne za takve stvari
sto se pak tice biranja boja s kojim neki ljudi pisu, to im ja nebi nikako branio.. najveca im je pljuska sto ih ljudi ne citaju
Vjeruj mi nisi jedina koja nije procitala nekoliko postova jer su bili pisani iritantnom bojom

Posted on: 2007/2/15 17:02

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.

[Advanced Search]