Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

Gorgonia
reefer u usponu
From Zagreb, Hvarska ul. 2a
Group:
reef
S obzirom da se frgovi ove gorgonie sire akvarijima, red je da je spomenemo detaljnije . Zbog nejasnih naziva sam krenuo u potragu, te saznao slijedece:
Peter Wilkens se osvrnuo na cijelu plejadu gorgonija, a među njima i na ovu koju i mi imamo (frag dobijen od Kahune).
Open in new window

Open in new window

Uspio sam shvatiti da je iz Karipskog mora, fotosinteticna je, moze biti zlobna spram susjeda, a od bolesti je muce Black or red ring (belt), odnosno crni ili crveni prsten (pojas) koji uzrokuju Cyano bakterije. Razmnozava se sexualno ili fragiranjem. Lagana je za drzanje, voli svijetlo, a kao i sve gorgonije treba vodenu struju (umjerenu).

Muriceopsis flavida is sold under the common name "purple frilly.' It has a pinnate shape, like Pseudopterogorgia, but its branches are round in cross section, not flattened.

Posted on: 2006/12/30 13:47

Re: Gorgonia
artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
dobro si je opisao...treba napraviti i malo detaljnjiji opis pa cemo je tutnuti u biblioteku

Moje iskustvo:
kupila sam tu gorgoniju prije 2 godine, tako nesto. Od samog starta imam jedino pozitivna iskustva s njom. Raste zadovoljavajuce brzo, izgledom je kao cvat Tamarisa u proljece. Moze se drzati pri dnu ili na samom dnu akvarija i raste (treba imati samo dovoljno jako svijetlo iznad), moze se drzati na sredini akvarija i raste te isto tako pri samom vrhu akvarija i opet raste...na kojam mjestu raste brze-ne bih znala, voli protok.
Od moje kolonije su fragovi otisli: po Sloveniji (clownfish, Bojan, Frano-da li su je oni kome prosirili-to ne znam), u Rijeci (kod Xenie), po Zagrebu (Bradinoj kceri na poklon-on ju je prosirio koliko mi je poznato kod XXL-a i Branka), kod Cosma (on ju je prosirio kod Stine) , kod Kiki, kod Deedee, kod Bare, kod Mizerka, te je moja maticna kolonija nedavno zavrsila u jednom 2000 l, jer je za moj akvarij postala prevelika -naravno nisam ostala bez nje, ostao mi je frag

-eto mislim da je to uspjesno razmnozavanje i sirenje ovog vrlo lijepog i jednostavnog koralja.

Isto tako znam da se kod nekih nije otvorila prvih nekoliko dana-pa do nekih 10-ak dana, a kod nekih se otvorila istog dana tj. cim je postavljena u akvarij....

Brada, odlicne su ti slike

kako mislis da moze biti zlobna spram susjeda-kojih?
Nisam tako nesto primjetila i ne bi se s tim mogla sloziti.

Inace jako voli zivu hranu u obliku mlade tek izlezene artemije i ako se mlazic s artemijom (uzgojenom) usmjeri prema njoj bez problema se vidi kako polypi love male racice.
Moze imati i periodno zatvaranje (stazu?!), koja ne traje dugo-nekoliko dana do tjedan dana i opet se bez ikakvih posljedica otvori. Koliko je to cesta pojava, ne bih mogla ustvrditi.

Posted on: 2006/12/30 14:09
Transfer the post to other applications Transfer

reefer
Group:
reef
I samo da se napomene da ce se jos siriti po ZGu i dalje dok ne zavlada cijelim svijetom! buahahahahahaha
Prvu je donio Mirabel od Wilkinsa ako se nevaram, sad neznam dal ju je Rioma donio ili ju je Mirabel preko poste sredio, al uglavnom, sve je pocelo od starog i svjetski znanog Wilkinsa!
Go daddy GO - GO - GO !

Posted on: 2006/12/30 18:55

reefer u usponu
From Zagreb, Hvarska ul. 2a
Group:
reef
BUHHUUUHUH Wilkens Peter, a ne Wilkins

Posted on: 2006/12/30 22:07

reefer
Group:
reef
moj bed ha ha WILKENS!!

Posted on: 2006/12/30 23:09

reefer u usponu
Group:
reefer
brada super su ti slike

Posted on: 2007/1/1 14:34

reefer
From Zagreb
Group:
reef
sta dobra optika radi

Posted on: 2007/1/1 21:34

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
vise o ovom prekrasnom koralju procitajte u Biblioteci u opisu s slikama

Sada da li je to Muriceopsis flavida (kako je Brada klasificirao) ili je to Pseudopterogorgia bipinnata (kako ju je Stina klasificirao u svom opisu pri Sloreefu) ne znam, pa bih zamolila strucnije od mene neka daju svoj sud tako da u Biblioteci imamo tocnu vrstu, rod...tj. da imamo tocnu klasifikaciju ovog koralja.
Na kraju krajeva, sve je to od iste maticne kolonije poteklo pa se radi o istom koralju.

Posted on: 2007/4/1 14:23

reefer u usponu
Group:
artreef ekipa
Ja sam ju imao dok ju kravica nije pojela. Uvijek sam mislio da je roda pseudoplexaura.

Posted on: 2007/4/2 12:26

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Ni moja nije nikako "zlobna"prema susjedima,prije bih rekla da su oni prema njoj.U dodiru sa drugim koraljima,zatvorit ce polipe,a ako to potraje duze vremena ta grana moze i uginuti.No nisam primjetila da ona nekom smeta.

Posted on: 2007/4/2 16:45

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.

[Advanced Search]

Slike iz artreef galerije