Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

(1) 2 »

Aktivni ugljen, pasivno ili agresivno...!?
reefer
Group:
reef
Pisem temu ponovo, jer mi iz cudnog razloga nije prvi put objavio temu!??!

Nema veze.

Uglavnom, kada sam krenuo u reef akvaristiku, određena struja ljudi naucila me da treba AU koristiti aktivno i agresivno, te u biti su forsirali sto jacu kemijsku filtraciju, no necu u ovu temu uvlacit PO4, to ide u drugu temu

Ono sto sam s vremenom shvatio i vidio, jest da mnogi drugi reeferi vani(SLO i ostatak EU) koriste u vecini slucajeva pasivno aktivni ugljen, i to tako da samo vrecicu s AU objese negdje u sumpu.
Da ne spominjem da su njihovi rezultati bolji od polovica CRO reefera...

Interesira me i zelim znati vase misljenje o upotrebi AU, također me interesiraju konkretni podaci, te ako je moguce da su argumentirani... no i vase misljenje je ovdje također pozeljno.

Htio bi također malo temu razvuc po pitanju kvalitete aktivnog ugljena, te koje bi marke mogli preporuciti?
Ja osobno nebi preporucio AU od firme ZOO HOBBY, za SERU imam OK misljenje, za QFI sam cuo zacuđujuce losa misljenja...

Eto, slobodno pisite!!!

Posted on: 2006/12/28 0:18
Transfer the post to other applications Transfer

Re: Aktivni ugljen, pasivno ili agresivno...!?
reefer
Group:
reefer
stvarno ne bi znao ja sam znam da je i 6 pivica veceras bila aktivna a ne pasivna!
zalosno je kad covjek nema ni nano reef nego piko reef(tj limenku piva iz koje zivot istjece)
ali polako i biti cu ja u drustvu i djeliti savjete he he.

Posted on: 2006/12/28 2:51

reefer
From Zagreb
Group:
reef
e stina,ukro si mi temu,to sam ja bas mislio postat,a i sam si neko vrijem razmisljam izbacit AU iz filtera i samo ga negdje objesit u refugiumu!

Posted on: 2006/12/28 10:21

reefer pocetnik
From Split
Group:
reefer
meni AU filtrira aktivno al na jako sporom protoku kao i rowa..

Posted on: 2006/12/28 11:21

reefer pocetnik
Group:
reefer
Nikad nisam koristio aktivni ugalj. Pristalica sam ideje da se on koristi samo u kriticnim situacijama, kad parametri vode postanu jako zabrinjavajuci.
Naravno da nikome necu savetovati da ga ne koristi, jer ima svojih prednosti (i mana) kao i svaka drugi filter masa. To je stvar izbora i uklapanja u sistem.

Posted on: 2006/12/28 11:40

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
oduvijek (jos i u slatkovodnoj) sam koristila i jos uvijek koristim AU 7/24. pakiranje na 200l, tj, 2 pakiranja na sadasnjih 440, serra activ carbon, slaboijeg protoka, zamjena svakih 8 tjedana (otprilike, +/- nekoliko dana)

hobby sam upotrijebila mozda jednom (kao i za PO4 remuver, hobbijev) i nisam najzadovoljnija, no to ne znaci da sam imala lose rezultate, jednostavno mi je lose djelovao u psihi i nisam mu vjerovala, a i cesce ga treba mjenjati (ako sam dobro zapamtila).

hocu li se ikada rijesiti au...nemam pojma, navika je navika, a dok je navika u redu (a nije mi ni za đep preskupa), onda moze dalje

kemijska filtracija je u redu, samo se treba znati sto ide zajedno a sto ne ide i s cim se moze spojiti a s cim ne smije

Posted on: 2006/12/28 11:57

reefer
From Zagreb
Group:
reef
@kahuna:kao prvo mislim da bi trebalo pisati 24/7 a ne obrnuto,ako to znaci ono kaj mislim da znaci,a do sad nisam vidio da je itko od vas napisao kako je bolje koristiti aktivno ili pasivno ugljen,a koliko to nije bit teme,kaj ne?

Posted on: 2006/12/28 14:30

reefer
Group:
reefer
Stininu skolu sam prosao i ja i vjerojatno se nemoze reci tocno sto je bolje jer funkcionira i jedno i drugo i ima krasnih akvarija koji koriste i jedan nacin i drugi npr. Xenijin i Kahunin koje koriste AU na razlicite nacine a akvariji su im super.

S moje strane zakljucak je da mi je svaka izmjena AU i odstranjivaca fosfata stresna kako meni a tako i cijelom sistemu kojem treba neko vrijeme da dođe sebi i ponovo zablista prijasnjim sjajem osim toga posto ponekad tesko dolazim do opreme i ostalih potrepstina za akvarij nekako bi mi zgodnije bilo da izbacim ovaj mali maraton 300 koji mi trenutno odrađuje cijelu filtraciju i rijesim to na neki drugi nacin a ugljen koristim samo kad primjetim da bi mozda bilo dobro.

Nemogu ni zamisliti olaksanje kad imas jedan akvarij povise drugog i sve radi kako treba a ti ne moras nista periodicki mjenjati i ni na koji nacin popravljati filtraciju osim s vremena na vrijeme ubaciti vrecicu AU a da ni ne spominjem kolika je to usteda u i ovako skupom hobiju .

Posted on: 2006/12/28 19:12

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Quote:

pletko wrote:

Nemogu ni zamisliti olaksanje kad imas jedan akvarij povise drugog i sve radi kako treba a ti ne moras nista periodicki mjenjati i ni na koji nacin popravljati filtraciju osim s vremena na vrijeme ubaciti vrecicu AU a da ni ne spominjem kolika je to usteda u i ovako skupom hobiju .
E Pletko-tesko da ces to ikad dozivjeti-uvijek ima toga sto treba popravljati,mijenjati,dorađivati,poboljsavati...

Posted on: 2006/12/28 21:16

reefer
Group:
reefer
Ma jasno je to meni ali to je sve nekako na dobrovoljnoj bazi kako kad imas neki super auto koji radi super i izgleda super a ti ga svaki dan malo operes ili promjenis felge ili stelujes motor koji i ovako dobro radi ali ipak moze biti jos malo bolji.

Posted on: 2006/12/29 0:03

(1) 2 »

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.