Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

brzorastuci
reefer pocetnik
From Split
Group:
reefer
ima li tko preporuku za neki brzorastuci koralj koji bi mi popunio praznine između vecih koralja..
osim xenie...

htio bi zoanthuse najrađe da mi prekriju sve praznine ali ne znam zasto nece da rastu.. stagniraju.. sto mi je strasno zao..

Parazoanthus axinellae?

Posted on: 2006/12/17 14:16
Transfer the post to other applications Transfer

Re: brzorastuci
reefer
Group:
reef
pachyclavularia, ljepa zelena, ili briareum kako je jos zovu...

Ono sto zelis u ovom trenu, je po meni losa ideja, jer ce ti poslje svaka takva vrsta bit preagresivna...

Nabavi rađe sarene discosome(crvene, plave, zelene) , mozda koju ricordeu floridu ili yumu, te jos koju vrstu zoanthusa te napravi fenomenalno obojen softy reef.

Sve te "korov" vrste izbjegavaj ili ih "sadi" na kontrolirana mjesta, nikako ne na glavu konstrukciju... gdje ubrzo mogu prerasti druge koralje.

Posted on: 2006/12/17 18:47

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Quote:

ars wrote:
Parazoanthus axinellae?
To je Jadranska vrsta.Ono sto mislis je parazoanthus gracilis(zuti)-tesko da bi on mogao popuniti praznine-prilicno je zahtjevan koralj i rijetki su akvariji u kojima bas brzo raste.Desi se cak i da raste,a onda iznenada,bez vidljivog razloga-polako nestaje.
Zoanthusi,kao sto Stina kaze,mogu napraviti problema,tesko ih je kontrolirati,mogu poceti "gusiti"druge koralje,a nije ih lako skinuti.
Actinodiscusi su ,kako koji:oni iz roda discosoma znaju biti jako agresivni (kao i ricordie),a neki pak ne vole sami dodir drugih koralja,a ne vole ni svjetlo.
Clavularie,pachiclav.i tubipore ,mogu doci u obzir,ali isto ih moras kontrolirati.
Inace ,problem koji imas sa zoanthusima nije rijedak;oni su vrlo osjetljivi na sitnu algu,cijano i sve slicno-i male kolicine alge ucinit ce da se zatvorei polako pocnu stagnirati. Čak i sitni sediment ili pijesak mogu im jako smetati.Također vole vise hranjivih tvari otopljenih u vodi.

Posted on: 2006/12/17 21:17

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
brzorastuca je i Clavularija sp.-(koju si dobio kao nagradu). kada se adaptira, no to ces i sam primjetiti, a ne steti niti jednom drugom koralju tj. moze rasti uokolo koralja, te zivjeti na istom prostoru s njim-a koralji tipa: acropore, montipore, Caulastree-s kojima moje clavularije rastu ih ne unistavaju niti ih prze, te se lijepo nadopunjuju
-meni ja zato Colavularija sp. super

Posted on: 2006/12/17 22:23

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.