Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

(1) 2 3 4 »

Dali test NO2/NO3 koji proizvodi Tropicmarine daje tachne rezultate?
reefer pocetnik
From Skopje, Republika Macedonija
Group:
reefer
Ovlashcheni diller za tropicmarine prozivode u makedoniji je na jednom makednoskom forumu napisao a isto tako i rekao jednom choveku da test NO2/NO3 firme tropicmarine nekada ne daje tachne rezultate nego da ako je nivo NO3 visoko moze da pokaze da ima i NO2 u vodi a da nije tako. Poshto sam chue sa 2 razlichita mesta to rekoh daj da ispitam to. Lepo sam pitao na makedonskom forumu chii je vlasnik bash diller tropicmarine proizvode ali tamo nisam dobio odgovor nego sam baniran sa tog foruma a tema je izbrisana. Pojma nemam zasto? Valjda neki ljudi ne vole takva nezgodna pitanja ili mozda su se nashli uvredzeni a mozda im kvarim posao sa ovakvih pitanja. Nema veze. Zato dolazim na ovaj forum jer su ovde ljudi ako nishta drugo ljubazni i svako che pokushati da ti odgovori.
Dali neko ima saznanja za ovo? I ako test pravi greshku kolika je ta greshka i u kom sluchaju se to deshava? Da se ne desi da neko testira vodu pa da mu se kosa na glavi digne kada vidi koliko ima NO2 u vodi a da nije tako.

Posted on: 2006/12/12 16:25
Transfer the post to other applications Transfer

Re: Dali test NO2/NO3 koji proizvodi Tropicmarine daje tachne rezultate?
reefer u usponu
Group:
reefer
Taj koji te banirao nece nista da komentira puno, ovde me vise ljudi poznaju, pa nek sami prosude dali je moguce da je bas tako kao sto si ti opisao.

I nemoj da zaborivs, kad si sve dobro obamanuo i ovde, da ti je odmah ponudjen novac nazad, eto test nemora da vratis.

Posted on: 2006/12/12 17:21

tek provirio
From Macedonia
Group:
reefer
ako vec morate da smarate neduzne ljude sa lokalnim problemima, radite to malo objektivnije...ali najbolje da ipak nikoga ne smarate sa necim nebitnim. Ja do sad nisam video na makedonskom forumu da neko od nasih postovanih Hrvatskih kolega nabedzuje drugog. Ah bre makedonce....

Posted on: 2006/12/12 17:55

reefer
Group:
reef
Ma ima sapunica i kod nas i kod kolega Slovenaca, ima ih svuda - jupiiii
sala mala, opustite se malo, ja se trudim, al mi nejde!

Inace, neznam pouzdanost tropicmarin testera, ali smatram tu firumu ozbiljnom i u neku ruku favoritiziram tu marku, pogotovo njihovu sol.

S druge pak strane, dosad nisam naisao na niti jedan tester, za koga bi mogao tvrditi da je 100% precizan, pa cak ni renomirani Salifert, za kojeg su dokazane oscilacije i to nebiste vjerovali, u raznim serijama pakiranja!
- nesto tipa serija iz 2004 godine pokazuje +30vrijednost, a serija iz 2005 -30 vrijednost...
To je sve naravno neprecizno sad receno, ali shvacate bit.

Najbolji su po meni mehanicki testeri sa sondama(ako su bazdareni ), no oni i kostaju...

Koristi tester i uzivaj, glavno je da ti daje okvirne vrijednosti!

Posted on: 2006/12/12 20:45

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Tropic marine proizvodi spadaju u -bolje.Svi testovi ,daju nam okvirne rezultate ,ovise o tome koliko su stari,koliko su vremena otvoreni i sl.I svi mjere samo anorgansku tvar(nitrat,fosfat),pa su vec samim time -neprecizni.
Sluze nam tek toliko da vidimo u kojem smjeru nam se krecu parametri i da vidimo "gdje"je akvarij-otprilike. Trebalo bi imati bar dvije vrste testove (od dva proizvođaca),pa parametre i tako provjeriti.

Posted on: 2006/12/12 23:10

reefer pocetnik
Group:
reefer
Ma znam ja da su svi ti testovi nisu precizna stvar i da su rezultati priblizno sto bi se reklo od oka. Boje koje se koriste za uporedjivanje su mnogo bliske u tonalitetu da je teshko odrediti koju boju ima test. Zato je sve priblizno tachno.
Ali valjda ovde je neshto vecha greshka chim je to reefzone rekao ljudima. Mozda je to greshka koja imaju svi slichni testovi? Zato sam i pitao. Nije mi jasno samo kada je vech to rekao nekim ljudima ne kaze i meni. Ili mozda ne sme da bude javno na forumu nego samo lichno preko telefona da ne bi sluchajno videli iduchi kupci pa se predomisle.
I kao sto vidim opet nema odgovora. Zasto ne znam? I ovde se isto dogadza kao i na drugom forumu. Pa sad vi vidite dali sam objektivan ili ne.

Posted on: 2006/12/13 11:07

reefer u usponu
Group:
reefer
Opet lazes.

"Verojatno mislis na Tropic Marin.
U toj pravec Tropic Marin NO2/NO3, vazi za najpreciznite oti koristi gotovo isti hemikalii za odreduvanje na NO2 i NO3.
No isto e tocno deka ako ima Nitrati sekoj test moze da pokaze malku pokaceni NO2, i toa uste poveke slucaj so drugi isto taka dobri testovi.
U sekoj slucaj ova se hobisticki testovi, edni od najdobrite, i ako pokazuva deka ima NO2 , bi trebalo da mu se veruva. Ili pak treba da se sporedi so nekoj drug NO2 test, po osetliv kako so e TM."

Ovo je doslovce moj i prvi odgovor na post od Zoza, pokusat cu da vam prevedem doslovce sto sam javno odgovorio:

" Verovatno mislis na TM testove(jer Zozo je napisao Akvamedik testove)

U tom pravcu TM testove vaze za jedne od najpreciznjih. Koriste istu hemikaliju pri merenja NO2 i NO3.
Ali je isto tacno da ako ima Nitrata svaki test moze da pokaze malo poakceni NO2, i to je slucaj sa svim drugim testova.

U svakom slucaju ovo su hobisticki testovi, jedni od najboljih, i ako pokazuje da ima NO2, trebalo bi da mu se veruje, ili pa treba da se uporedi so nekoj drug NO2 test, osetliviji kao sto je TM"

Prosudite sami.

Posted on: 2006/12/13 11:24

reefer u usponu
From Zadar
Group:
artreef ekipa
Quote:

Zozo wrote:
...
I kao sto vidim opet nema odgovora. Zasto ne znam? I ovde se isto dogadza kao i na drugom forumu. Pa sad vi vidite dali sam objektivan ili ne.

ciji odgovor? od reefzona?

Quote:
Xenia wrote:

Tropic marine proizvodi spadaju u -bolje.Svi testovi ,daju nam okvirne rezultate ,ovise o tome koliko su stari,koliko su vremena otvoreni i sl.I svi mjere samo anorgansku tvar(nitrat,fosfat),pa su vec samim time -neprecizni.

Quote:
Stina wrote:

S druge pak strane, dosad nisam naisao na niti jedan tester, za koga bi mogao tvrditi da je 100% precizan, pa cak ni renomirani Salifert, za kojeg su dokazane oscilacije i to nebiste vjerovali, u raznim serijama pakiranja!

Posted on: 2006/12/13 13:40

reefer pocetnik
Group:
reefer
E konachno idemo u pravi smer. lepo sto si stavio post.
Prvo si napisao "Ali je isto tacno da ako ima Nitrata svaki test moze da pokaze malo poakceni NO2,
A posle si napisao "i ako pokazuje da ima NO2, trebalo bi da mu se veruje,"
Ovo su dve sprotivne stvari koje ne mogu da budu istinite u isto vreme.

Sad opet pitanjea:
1. Koliko je to "malo pokacheni NO2" sto bi pokazalo?
2. I na koju kolichinu NO3 pochinje da pokazuje vishak u NO2?

Ja lepo pitam da znam da kompenzujem rezultate i da mi se ne krene kosa na glavi ako mi pokaze puno NO2 pa pochnem da menjam vodu chistim filtar prebacujem ribe i na kraju ispadne da nije tachno.
Ako ne postoi takav podatak ondak u redu nishta strashno to je to.

Posted on: 2006/12/13 13:47

reefer u usponu
Group:
reefer
Ne nije tacno vec sam reko
"U svakom slucaju ovo su hobisticki testovi, jedni od najboljih, i ako pokazuje da ima NO2, trebalo bi da mu se veruje, ili pa treba da se uporedi so nekoj drug NO2 test, osetliviji kao sto je TM"

Sto sasvim menja smisao odgovora.

Posted on: 2006/12/13 14:09

(1) 2 3 4 »

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.