Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

Svakim danom nesto novo!
reefer
Group:
reef
Eto, za neupucene, jucer me majka moja jedina "isprovocirala" zbog kukanja o tim Xenijama, nek ih jednostavno pocupam... da sto ja radim probleme di ih nema!?
I tako ja motiviran majkom mojom jedinom krenuh u svetu misiju, i BAM , odma u startu urusi mi se cijela kompozicija kamenja u mojem malom skafu.
Temperatura u sobi raste, pritisak proporcionalno, ja pucam, stara trci iz sobe popracena psovkama koje nisu bile upucene njoj, ali svejedno je mudro postupila.

Nakon privremene nekontroliranosti uspijevam nekak "doc sebi", i krecem u akciju.
Sve koralje bacam na jednu hrpu uz bojni poklic "jebe mi se ak krepate", i vadim 3 glavna kamena PREpuna Xenijama.
Noktima, ziletom i ocima skidam uz histerican smijeh sluzave i smrdljive xenije, jedino sto me smiruje jest razmisljanje o tome kako zbilja imam kvalitetan i porozan tonga LR.

Nakon kojih 30minuta strave, vracam i treci kamen u nanoskaf, slazem nekak da bude stabilno, a oku ugodno i pokusavam popikat koralje da to na nekaj lici.
Ovo malo sim, ovo malo tam i VOILA!
Rezultat me do kraja primiruje.

zrtava mojeg nekontroliranog bijesa je bilo zbilja malo, samo 2 glave blastomusse koje su sad na oporavku, i 2 slomnjena sps-a, zbilja ljudi, ovo su minimalne zrtve....
...reef akvaristika me tako smiruje...

No da skratim ovu vec predugu pricu, oprao sam i streamer, i powerhead, premjestio ih oba(zamjenio uloge), i pustio sve nek dise.

Danas dolazim u sobu i eto razloga ovog posta u ovom podforumu... mali simbiotski racic na akropori milleopori!!!
ODkud, odkad, koje je vrste?!?
Nista se nezna...za sad.... a vidio sam ga na kratko jer dok me nije bilo hydor flo rotacijska glava se zaglavila i kad sam dosao odglavio sam je i tek onda sam primjetio racica - dok ga je struja potjerala u skloniste!

Uglavnom, idem zgasit powerhead i pricekat sa foticem, mozda se javi opet na kratko..

Posted on: 2006/12/11 18:40
Transfer the post to other applications Transfer

Re: Svakim danom nesto novo!
reefer
From Zagreb
Group:
reef
nice,najjaci mi je onaj dio posta gdje uzvikujes bojni poklic,ah koliko sam samo puta izgovorio!

Posted on: 2006/12/11 18:47

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Mogu ti reci da si ti skroz calm tip-prema mom zeljku.Vidis da je on smislio cijeli sistem fiksiranja koralja u stilu: e sad kad te tu stavim,tu ces i ostat,do god ja ne odlucim drugacije.Bilo je scena tipa:on zaglavljen u akvariju,a ja iza njega potiho molim boga svemogucaga,Budu, Krisnu i sve svece redom,zazivajuci da pomognu da neki koralj ostane na svom mjestu-bar do jutra (a tek kad smo imali Frenatuse;ne smijem reci cime ih je lovio po akvariju, da ne uzburkam duhove u svim eko-udrugama i kod svih ljubitelja zivotinja.Frenatusi (par),bi cekali da se on makne i onda brzinskom akrobacijom srusili svo kamenje koje je on odlucio drukcije postaviti.

A sada o racicu-ako si koralj kupio kod Andreja-u zadnje vrijeme sve njegove acropore imaju simbiota-ja imam dvije (i dva).I rijetko se viđaju,a ako koralj izvadis iz vode,oni se za njega grcevito drze i ne napustaju ga -nikad.Uvijek su u onoj akropori u kojoj su stigli (mislim da su tamo do god je ona ziva).Po noci ces ga sigurno vidjeti kako marljivo radi-cisti neumorno.

Posted on: 2006/12/11 20:24

reefer
Group:
reef
Jedinu akroporu koju sam u zadnje vrijeme kupio kod Andreja je ona caroliniana, ali na njoj nisam vidio simbiotskog racica...
Dapace predzadnji put kad sam bio kod Andreja, na moju molbu dao mi je jednog simbiota, ali malisa nije prezivio put, dosao je u vrecici mrtav

Zato se pomalo cudim, mozda je neko jajasce bilo na akrpori ili LR, ili nesto trece, po noci cu ga probat pronac, i to jos danas !

Posted on: 2006/12/11 20:51

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
hehe, zanimljivo si proveo dan...
Xenie sam i ja u nedjelju pocupala, no imala sam "srecu", nisam puno polomila (osim 3 velika izbojka na plate zelenoj montipori koja su rasla u zrak, te sam poludila istog trena-ah, kako me reef akvaristika smiruje :lol)

-salu na stranu, ja sam pocupala preko 100 kolonija malih Xenia (vidi zadnju moju sliku koju sam postavila na forumu, pa ce ti sve biti jasno-to je sve bilo u Xeniama-strava)-no sada ih vise nema, reducirala sam ih uz minimalnu stetu

-naravno kako sam neko kamenje vadila van (cupala noktima, te keficom za zube jos temeljito izribala mjesto gdje raste koraljni korov), nisam ga znala vratiti na isto mjesto, a ljepila nemam i tako sada opet imam sitne promjene u akvariju, ali i cisto kamenje od Xenia, pa i ostali koralji dolaze do izrazaja

-a sto se tice "krasnih rijeci" tokom preslagivanja akvarija-ma, Stipe se vec naucio da je bolje maknuti mi se s ociju dok ja rovarim po akvariju inace ce cuti bujicu prekrasnih rijeci potpore i ljubavi

-a racic-nadam se slici

Posted on: 2006/12/12 11:14

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.