Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

Magic comet -jrt
artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
Neki od vas znaju, a neki i ne znaju da imam malenog psica, vrsta JRT (jack russel terrier), Magic Comet (Magicna Kometa) iliti Magi.

Osim morske akvaristike, psic mi je druga velika ljubav i hobi, te vam s ponosom javljam da sam s njom isla na prvi stupanj treninga i da je polozila svoj prvi ispit, jucer, u nedjelju...bili smo prvi na ispitu tj. ispit se polaze u paru, pa smo bili u prvom paru-

Magi ima malo manje od 6 mjeseci i voljna je raditi i uciti, te zna dobar broj trikova

1."sjedni" (u sjedeci polozaj-iz bilokojeg polozaja, ostaje u tom polozaju dok ne dobije novu komandu)
2."lezi"(lezeci polozaj-iz bilokojeg polozaja-ostaje u tom polozaju dok ne dobije novu komandu)
3."stani" (iz sjedeceg ili lezeceg polozaja u polozaj kada stoji na sve 4-ostaje u tom polozaju dok ne dobije novu komandu)
4."stoj "(stoj na dvije noge uz to da stavi prednje dvije na moju ruku-ostaje u tom polozaju dok ne dobije novu komandu)
5."prosi" (stoj na dvije noge..bez pomagala, prednje dvije sape opusteno vise ili ih skupi kao da prosi-ostaje oko 10 s u tom polozaju)
6."daj sapu" (da sapu u ruku-ostaje u tom polozaju dok ne dobije novu komandu)
7."daj 5 "(s obje sape da 5 na pruzen dlan, vrati se u sjedeci polozaj)
8."dođi" (kada je negdje i kađem joj "dođi" ...ona dotrci i sjedne ispred mene-ostaje u tom polozaju dok ne dobije novu komandu)
9."cekaj" (ne navaljuje na hranu u zdjelici dok joj se ne dopusti i sve ostale stvari za koje treba cekati-ostaje u tom polozaju dok ne dobije novu komandu)
10."vrata" komanda kada idemo kroz vrata...kada joj se kaze vrata ona stane i ceka, a kada joj se da komanda "tu" prođe vrata i dođe do mene-ostaje u tom polozaju dok ne dobije novu komandu
11."igra" skace na ponuđenu igracku i igra se do sljedece komande
12."pusti" pusta igracku ili hranu iz usta
13."kazna" odlazi u svoju kucicu i tamo ceka do nove komande
14."skoci" skace u vis ili na tabure, krevet, fotelju
15."dole" silazak s kauca, kreveta, taburea, stolice, fotelje

u usavrsavanju su ove dvije komande: "puzi" -puzati po podu i "leđa" (okrenuti se na leđa i ostanak u toj poziciji do nove komande)

-neke stvari sam je naucila i prije treninga, a na treningu sam ih izbrusila, te ona vani lijepo hoda na lajni, ne navlaci me okolo, nego hoda uz nogu, ne trci za mackama, ne bjezi za drugim psima, ne laje na aute, bicikle, motore, macke, pse...

u drugom mjesecu pocinje drugi stupanj i mi smo upisani , jer na drugi stupanj idu oni koji su polozili ispit prvog stupnja i naravno oni koji zele dalje nastaviti...mi zelimo dalje...do kuda? a to sve ovisi o njoj kakva bude na drugom stupnju, o tome hocu li ja imati volje i vremena (ovaj puta nije suska u pitanju, nego bas slobodno vrijeme), posto nije dovoljno ici samo na tecaj, nego treba i svaki dan vani u setnji raditi s psom u nemogucim uvjetima-kada je smetaju drugi psi, ljudi, vremenske nepogode

Open in new window

Magic comet

Posted on: 2006/12/4 14:42
Transfer the post to other applications Transfer

Re: Magic comet -jrt
reefer
Group:
webmaster/admin
Go Magi go

Posted on: 2006/12/4 15:27

reefer pocetnik
Group:
reefer
Super, kad cujem kako te slusa dođe mi da placem smrc

Ovo je moja Tesa, bas danas ima 11 mjeseci. Prosao sam s njom kliker trening i kad imas kliker slusa ko hipnotizirana, ali bez njega nista zivo!

Open in new window

Posted on: 2006/12/4 15:47

reefer
From Zagreb
Group:
reef
izgleda da je napredovala od zadnji put koliko se sjecam jer je tada bila nemoguca,inace nisi mi se pohvalila da je prosla tj imali smo kao neki dogovor ako se dobro sjecam?

Posted on: 2006/12/4 17:42

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
Dankos napisao:
Quote:

Super, kad cujem kako te slusa dođe mi da placem

Ovo je moja Tesa, bas danas ima 11 mjeseci. Prosao sam s njom kliker trening i kad imas kliker slusa ko hipnotizirana, ali bez njega nista zivo!

-da znas da se i meni plakalo kada sam je trenirala, nije to tako lako islo. Inace ona je bila na treningu "s motivacijom" tj. hrana...

Čula sam i za "kliker" trning, ima i u Zagrebu, no ne znam kakav je, ali znam da sve sto se na treningu uci, treba raditi i doma i vani u setnji, jer bez toga nama napredka

Cosmo napisao:
Quote:

izgleda da je napredovala od zadnji put koliko se sjecam jer je tada bila nemoguca,inace nisi mi se pohvalila da je prosla tj imali smo kao neki dogovor ako se dobro sjecam?

joj, oprosti

tako sam jucer bila sretna, umorna i jednostavno smo zaboravili na ista

-je, je napredovala je skros, zadnji puta kada si je vidio je bilo jos prije dva-tri tjedna (kadli je vec), a odonda smo svaki dan radile na savi na nasipu

Posted on: 2006/12/4 18:06

reefer
From Zagreb
Group:
reef
nema veze navikao sam tj navikli smo

Posted on: 2006/12/4 18:38

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
cosmo napisao:
Quote:

nema veze navikao sam tj navikli smo

uzas , strava ....skros mi je bed , no kao sto si rekao nije mi prvi puta, pa....duzna sam pive

Posted on: 2006/12/4 18:42

tek provirio
Group:
reefer
Kahuna
Kako napredujes s tim terijerom?
Imas li koji savijet, preporuku vezanu za pasminu?
Pogledaj Agility-->
http://www.kossp.hr/oagi.htm

Posted on: 2007/1/18 1:32

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
u kossp idemo tj. isli smo na prvi stupanj, uskoro krece drugi, za 10-ak dana
(agiliti je ustavari ono sto bi bilo dobro nastaviti kada zavrsimo stupnjeve koje treba proci)...sto bude, bit ce.

A kako napredujem s njom, kako koji dan imam vremena (u zadnje vrijeme slabo i nikako, ali barem smo ucvrstili vec postojece znanje)

Savijet: nikako pas za malenu djecu, jer je pretemperamentan, a njihova velicina zavarava protivnika tj. svakoga tko je vidi.

Posted on: 2007/1/18 18:27

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.

[Advanced Search]