Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

(1) 2 »

lagane promjene kod mene + nekaj novo?
reefer
Group:
reef
Evo, ovako je izgledala prije akroporica od Kahune sto sam je dobio predkraj 9.mjeseca...
Open in new window

A ovako izgleda sada(skoro 2 mjeseca kasnije)....slikano sprijeda i s boka akvarija!
Open in new window

Open in new window

Kao sto vidite, rast je ubitacan , ponekad se divim sam sebi kako uspijevam imat takav abnormalno los rast, al kaj je tu je, treba i to znat!
Boja mi je sad puno bolja i ekspanzija polipa, pa sam bar s tim zadovoljniji... inace, tek sad i primjecujem zelenkastu boju u sredini koralja, sto prije nisam primjecivao.

A ovo je novi koralj, sto sam dobio frag od Vedrana... interesantno je da je njemu dosao kao hitchiker na tonga liverock-u...
Neznam kaj je, turbinaria mi se cini da nije... ako netko zna - slobodno pogađa!

Open in new window

plate forma i masivnog je skeleta... fina puna ugodna zelena boja, polipi lagano crvenkasti...

Posted on: 2006/11/15 22:02
Transfer the post to other applications Transfer

Re: lagane promjene kod mene + nekaj novo?
iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Ovaj koralj od Kahune tako izgleda i kod mene (veci je ,ali ne mislim na to).Krcat je polipa i unutra zelenkast i bjelkast.
ali ima jos vecu zanimljivost.Otkini jedan mali frag i "zasadi "ga.Onda ces vidjet ludnicu.Vjerojatno ces dobiti nesto sasvim deseto.(mi smo napravili par fragova i svaki je toliko drukciji da bi rekao da jedan s drugim nemaju veze.)Kad ih je Kahuna vidjela nije mogla prepoznati da su to fragovi istog koralja.(i kod nje se događa slicno).Bas me zanima sta ces dobiti.

A ova druga krasota je ipak turbinaria (njih ima vise vrsta).A nema bolje stvari nego dobiti tako mali koraljcic na liverock-u
-on se sigurno prilagodi i postane pravo cudo.

Sve pohvale !!(kako si nagovorio Vedrana da ti da taj koraljac?Ja bih se bas tesko rastala od njega.zivo bi me zanimalo sto ce od njega ispasti.)
A tvoja ehinata-poplavila i polipi okrupnili.Montipore rade neke izbocine tipa "radijator",a ona "rose" se deblja .
Ali to treba vidjeti u zivo.

Posted on: 2006/11/15 22:19

reefer
Group:
reef
Pa nisam bas ni Vedrana nesto nagovarao da ti budem iskren...
Čovjek je meni ucinio veeeeeliku uslugu dok mi je Rio180 "propisao" i preuzeo je od mene 70% svega, 30% je preuzeo frend Domagoj.
Kako mi je to Vedran velikodusno cuvao, tako sam ja i njemu dao pola koralja koje se moglo fragirat, i jos se osjecam duznim u neku ruku...
A eto, on je isto meni zahvalan na koraljima koje je od mene dobio, a sad sam i ja njemu uz sve zahvalan na turbinari-i... fora je, on ima dva veca primjerka i zbilja je masivan skelet!

sto se tice fragiranja, mozda kad ovaj frag naraste, za sada me veseli ovakav kakav je - predivan!

ma u biti... bum ocvikao granu od 1cm... al sam zato kaj si me nagovarala...tak dugo...

Posted on: 2006/11/15 22:28

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
vis ti vraga
kako acro izgleda, neprepoznatljiva je i nema veze s maticnom kolonijom u mom akvariju
(a ono sto sam kod Xenije, jucer vidjela...nema veze s vezom) iliti moje nemaju veze s vasim...i da ih sama nisam kidala i fragirala rekla bih da nema sanse da su to isti koralji.
Ustvari kod Stine jos i ima slicnosti s mojima, ali kod Xenie, nikakve , pogotovo novi mali frag...totalno druga acropora

Posted on: 2006/11/16 13:05

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Quote:

stina wrote:

Kao sto vidite, rast je ubitacan , ponekad se divim sam sebi kako uspijevam imat takav abnormalno los rast, al kaj je tu je, treba i to znat!
..
P.S.-ipak se ti bez veze zalis na rast koralja.mali fragovi rastu sporije od velikih,a tek kad frag dostigne neku velicinu,onda pocne rasti brze-normalno.Ako ima par grancica i iz svake "baci"po neku-to je jedno.A kad naraste,pa moze iz puno grancica izbacit puno novih ,to je drugo.Onda dobijes rast na kvadrat,na trecu,na cetvrtu...

Posted on: 2006/11/16 22:29

reefer
Group:
reef
...utjesno, utjesno.... to volim cuti!!

Posted on: 2006/11/16 23:32

reefer u usponu
Group:
artreef ekipa
Ta Kahunina acropora mi je super. Ako netko zeli, mozemo slobodno napraviti i osjecku varijantu Kahunine acropore

Posted on: 2006/11/17 9:52

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
Imperator, moze...imas li stogod za đoranje?!
Moje kolonije su sve ovakve odprilike, no niti to nije vjeran prikaz, jer imaju totalno munjenu boju : zelena baza, bijelo tijelo i plavo-ljubicaste vrhove:

Open in new window

15.09.2006.

htjela sam postaviti i noviju sliku, no opet mi nesto ne sljaka dgitalac, pa do sutra, prekosutra nista od novijih slika te Acropore sp.

A to sto Xenia kaze za rast, potpuno se slazem, veliki koralji rastu jako brzo, a mali fragovi sporo i nikako

Posted on: 2006/11/17 12:19

reefer
From Zagreb
Group:
reef
pa gle nemres se izmotavat da ti ne sljaka digitalac ,zakaj imas susjeda sa dobrim digitalcem pa dođes i posudis doticni fotic,ipak sam si ja mislio da smo si dobri !

Posted on: 2006/11/18 4:08

reefer u usponu
Group:
artreef ekipa
Kahuna, prekrasna je ova na slici.

Imam nekih stvari, poslao sam ti na PM.

Posted on: 2006/11/20 12:33

(1) 2 »

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.