Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

(1) 2 3 4 »

postolje za akvarij?
reefer
Group:
reefer
ovako imam jednu dvojbu(imam ih vise ali otom potom) a ta dvojba se zove postolje za akvarij,da li ga raditi od drveta(vidio u bauhausu ima ljepih onih kutnih metalnih spojki i ljepe drvene građe) ili od zeljeznih profila 4x4 debljine 2mm i oblagati ivericom?kako sam bio kod xxl vidio sam njegov akvarij kako je slozen ko u pregradi i lagano me to zafasciniralo posto cu imati veliku sobu kojih 20 m*2 ubiti koji kvadrat i napraviti pregradu da se doima da je akvarij u zidu. sta vi mislite o tomu?

Posted on: 2006/11/6 13:17
Transfer the post to other applications Transfer

Re: postolje za akvarij?
artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
morino, kod nas je isto akvarij "u zidu" pa kada budes imao vremena, javi se, dogovoriti cemo se za kakvo druzenje.
Kod nas je postolje napravljeno od metalne konstrukcije, a ormarici su umetnuti (od postojecih iz DB garniture, tj regala koji se slaze kao lego kockice).

20 kvadrata i nije tako malena soba, pa ta pregrada tj. akvarij u zidu, nisam shvatila sto bi htio dobiti?!
Ako zelis akvarij u zidu (onda se sve izracuna, zid se "izreze" i akvarj se vidi u dvije prostorije, no mozes ga postaviti negdje u DB-u koji je recimo (ovo nagađam) spojen s blagavaonicom, pa da je akvarij između blagavaonice tj. stola s stolicima i neke sjedece garniture u Db-u...to je po mome jedan od najboljih izbora za "pregradni" akvarij.
No s takvom sobom vjerujem da mozes dosta, a ako malo poblize opises stanje prostrije lako cemo te dodatno savjetovati

I za kraj, vise vjerujem metalnim konstrukcijama, nego cisto drvenim (za postolje)...posebno ako je u pitanju veca litraza

Posted on: 2006/11/6 13:23

reefer
Group:
reefer
ne bi ja ugrađivao u zid nego bi napravio u principu kao pregradu u toj postojecoj sobi tako da iza nje dobijem mjesto za stvari i otvoren akvarij a s druge strane akvarij kao u zidu(lamperiji ili brodskom podu)nesto kao xxl u tom stilu da je s ove strane koja gleda prema sobi samo pogled na akvarij a s druge da nesmetano mozes prckati po njemu sumpu itd.

Posted on: 2006/11/6 14:17

reefer
Group:
reefer
da i za poziv samo zovite bas bi htio vidjeti bio kod xxl i predobro mu akvarij izgleda.

Posted on: 2006/11/6 16:02

reefer u usponu
Group:
artreef ekipa
Metal je super, ali mora biti dobro zasticen. Najbolje bi bilo da je cijeli plastificiran.
Morska je voda jako agresivna, pa ako boja negdje popusti tu ti iskoci hrđa koja nakon nekoliko godina moze ozbiljno narusiti cvrstocu stalka.
Ako radis od drveta onda ga napravi od punog drveta radi cvrstoce.

Posted on: 2006/11/6 17:32

reefer u usponu
From Blue Planet, Croatia, Zagreb
Group:
artreef ekipa
Ako imas koga da ti radi od metala to je mozda pametnije ali trebas dobro izolirati da nemas dodir morske vode i zeljeza. Imas negdje temu o Hornetovom ormaricu koji je slagao Pletko, na takav kostur mozes zasarafiti Iverice ili puno drvo kako ti se vise sviđa i kako ti je jeftinije.

Posted on: 2006/11/6 18:36

reefer u usponu
From Zadar
Group:
artreef ekipa
Quote:

XXL wrote:
Ako imas koga da ti radi od metala to je mozda pametnije ali trebas dobro izolirati da nemas dodir morske vode i zeljeza. Imas negdje temu o Hornetovom ormaricu koji je slagao Pletko, na takav kostur mozes zasarafiti Iverice ili puno drvo kako ti se vise sviđa i kako ti je jeftinije.

postolje - od cijevi do...

zasad to poslje idalje izgleda tako i ceka da se dovrsi

Ako se radi o vecem akvariju ja bi izabrao cijevi, po meni netraba nikakva plastifikacija vec samo istu zastitis bojom i pusti brigu na veselje

Posted on: 2006/11/6 18:47

reefer
Group:
reefer
Ja nekako sam najsigurniji u zeljezo, na ovakvom postolju za koje ti je hornet dao link imam trenutno akvarij sada vec vise od godinu dana i nisam imao i nemam nikakvih problema mada sam ga obojao samo temeljnom bojom koja je usput i otrovna mislim cak da u njoj ima olova. Trenutno sam u fazi planiranja veceg akvarija koji ce također biti na zeljeznoj konstrkciji cijevima 40x 40 mm jedino ce se razlikovati od postojeceg u dizajnu i biti ce obojano drugom bojom "Hamerite" ili tako nekako se zove za koju mislim da je bolja za te stvari od obicne temeljne.

Jos ti jedino mogu reci da trebas pripaziti da one brtvele ili sarnjire ili pante koje budes stavljao na vrata budu od nekog inoksa ne zbog toga jer ti moze nesto kapljati u sump nego zbog toga sto ovi obicni brzo zahrđaju pa ti jednostavno mogu puknuti pa ti otpadnu vrata.

Posted on: 2006/11/6 18:59

tek provirio
From Split
Group:
reefer

Posted on: 2006/11/6 22:20

reefer
Group:
reefer
JA BI NAPRAVIO akvarij kojih 180x70x60 ili 200x60 x60 slozio bi ja i veci ali me brinu troskovi odrzavanja sto se promjene vode tice tako da sam razmisljao o 200x70x60 a to je + sump je kojih 950 litara i ak uzmem u obzir mjenjat vodu 20 % mjesecno to je 200 lit a za to treba podosta soli i ne znam da li bi taj akvarij uopce isao od 12 mm stakla po teoriji da sirina nije bitna da ali sad treba biti pametan.
jer dosta 1,80 da unutra budu dva tanga mislim jer im to dosta mjesta za plivat kad budu odrasli?

Posted on: 2006/11/6 23:24

(1) 2 3 4 »

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.