Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

dal vam se ikad desilo....
reefer
From Zagreb
Group:
reef
.... da ste slozili u akvariju neki po vama super aquascape koji vam se totalno svidio i da ste ga isfuravali neki duzi vremenski period te kad ste zeljeli napravit neku sitniju modifikaciju da vam se sve urusilo?

evo kaj se meni desilo jucer,imao sam taj meni jako ljep aquascape vec gotovo godinu dana i nisam zelio nikaj mjenjat samo sam jucer skuzio da mi se jedan mali komadic urusio te sam ga isao vratiti na mjesto kad ono tragedija 70% konstrukcije se urusilo,ono koma,jad i nevjerica pokusavam sve opet sloziti kak je bilo ali neide,uzas kaj sad...nakon jedno 5 minuta gruntanja odlucih se na novi dizajn koji nakon jedno pola cuke i uspijevam postic,reko dobro to je to,nije onak kak je bilo ali ajde promjene su zdrave i odem van,ali ne zakaj bi mojim mukama i peripetijama bio kraj ( ipak je bio petak 13. ),dođem doma fino oko 23 i imam kaj vidit opet se jedan komad urusio te krenem ja opet u građevinu i naravno kad god nekaj uspijem napravit neki drugi dio propadne tj da ne duljim proveo sam do 2 ujutro slazuci kamenje,koralje i sl,bio sam mokar,smocio sam pol sobe,zivcan,ma koma neznam kaj da vam velim doslo mi je da sve sutnem nogom i da stvar bude jos bolja to sam jos na kraju i sanjao da se opet rusi tak da sam se budio po noci i isao gledat u akvarij.

Inace glavne i odgovorne krivce smatram convict gobye koji su sve zivo izrondali,prerovali tak kad gledam onaj stari aquascape se u biti drzao snagom dobre volje,srecom ni jedna riba ni koralj nisu stradali.

Posted on: 2006/10/14 12:27
Transfer the post to other applications Transfer

Re: dal vam se ikad desilo....
reefer
Group:
reef
Desilo mi se isto to 2 ili 3 puta... samo sto sam ja vidio da bi jedna sitnica bila bolja kad bi ju promjenio i onda naravno, mudrac ili ti biserko, krenem to promjenit i sve sj.bem...
I onda %&?# , sve ispocetka...

Jednom sam tak puknuo da sam pripremio 2 kace i napunio ih vodom iz akvarija i sve koralje vadio van i slagao ih da se ne dodiruju, da bi na kraju skuzio da mi treba treca kaca?!?!?!?!??!
Tak mali akvarij, a cca 30vrsta...?!?
Onda sam i ribe pohvatao, ma totalni kaos... al kad sam preslozio, divio sam mu se 3 dana...

Treba preslozit dok nisi zadovoljan, inace ces uvijek nekaj grintat... a za nervozu ne brini, ja sam ga skoro jednom opizdio nogom, al mi je bilo zao tolikog truda i uspio sam se pribrat

Posted on: 2006/10/14 13:06

reefer
From Zagreb
Group:
reef
iskreno moram priznat da sam zadovoljan sa jedno 60% izgleda ali ljevi kut me tak iritira za popizdit,al nazalost tu se nemre nikaj napravit dok ne nebavim novo kamenje,ko zna mozda bu ljepse kad se svi koralji pootvaraju jer trenutno su malo u banani od nocasnjih sokova!

Posted on: 2006/10/14 14:01

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
I na samo podsjecanje na takve događajcice podilazi me jeza.
U starim akvarijima je bilo dana,kad bi mi svako jutro (tj.onome tko bi se prvi ustao)prvi posao,prije kavice,bilo da dignem sa dna akvarija naglavacke postavljenu plerogyru.
Ili poruseno svega i svacega od strane "dragih i milih "frenatusa-vrag ih odnio.
ILi sjedis i gledas film i svrnes pogled na akvarij,a tamo se bas tog trena obrusi pola aquascape-a.I onda -zbogom film-zavrni rukave i kreni u ,naravno,nikad vise isti- prekrasan i smirujuci posao.
I zato kod mene vise nema kamena koji moze pasti,a svi koralji imaju svoja lezista i morala bi ceta frenatusa gurati zajednicki-i opet ne bi mogli nista srusiti.Divota i krasota-a za zivce pravi apaurin !!

Posted on: 2006/10/15 1:22

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
bas kako je Xenia rekla, samo bez fernatusa , znas onu moju : "Svaki tjedan kamen jedan", bas iz tog razloga sto se uvijek nesto urusavalo, obrusavalo, padalo...
A skoro cijeli aquascape-joj je, i to ne tako rijetko, u prosjeku svakih par mjeseci, kada bi isla nesto popravljati, sve bi se urusilo.
u ovom akvariju se 1/3 urusila dok smo bili na moru i to zahvaljujuci Bonnie, jer je iskopala i prekopala cijeli akvarij, a kamenje (nikad zaljepljeno i ucvrsceno se samo poslozilo po dnu, koraljima, zatrpalo, polomilo...dosla doma s godisnjeg i do jutra slagala ponovo i nanovo i tako jos puna dva dana poslje. Slozila jesam, ali dosta toga se izlomilo...neke naravno najsitnije (najcesce i jednine) fragove sam pogunila

Posted on: 2006/10/15 12:15

reefer
Group:
reefer
Ma mislim da se to svima nama događa i da u nasim prvim akvarijima aquascape slazemo po sistemu kamen na kamen dok se sve ne srusi prvi puta a onda sve pokusavamo srediti preslagivanjem istog.

Ja sam sada kad mi se to desi u fazi tiplanja i vezivanja al vezicama jedini je problem sto se ti bas nemoze uvijek i na svakom kamenu primjeniti.

A kad nabavim neki novi koralj traume dok ga slozim u akvarij je sasvim jedna druga prica

Posted on: 2006/10/15 12:19

reefer
From Zagreb
Group:
reef
za kahunu sam znao da joj se to dost cesto desava tj cak sam vidio kak je to izgledalo kad se vratila sa godisnjeg,al eto ocigledno svi imamo te muke.
inace ja sam jucer opet pretumbavao i sve u svemu sad sam zadovoljan,jedina zrtva je bio crv koji je nazalost poginuo i to mi je zao jer sam ga imao od pocetka tj od kad sam krenuo sa morskom,steta !

Posted on: 2006/10/15 12:43

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.

[Advanced Search]