Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

(1) 2 »

rupe za overflow
reefer
Group:
reefer
kolike je zapremine vas akvarij a koliko sump koliko refugium ako ga imat?e,koliko rupa u overflowu ima izbusenih? koje dimenzije?koju pumpu koristite za povrat koliko l/h?
recite po vasem savjete,prednosti i nedostatke(ako ih ima) vaseg sistema ?

Posted on: 2006/10/9 14:18
Transfer the post to other applications Transfer

Re: rupe za overflow
reefer pocetnik
Group:
reefer
Da li je dovoljna jedna rupa odnosno overflow za akvarij 130x50x50 cca 300 litara? Koliko bi minimalno trebao biti velik sump i refugi da sistem dobro filtrira vodu

Posted on: 2006/10/9 14:59

reefer
Group:
reefer
gle dankos u trenu dok cekamo pametnije od nas ja brijem da ti je lakse staviti dvije pa dole stavis ko neku slavinu kojom reguliras jacinu protoka i tu ufuras u refugium da ti nije protok prejak u rfugiumu a ovu drugu isfuras u dio s ski8merom a prije njega mozes imati odjeljak gdje voda pod slobodnim padom prolazi kroz aktivni ugljen!.i onda se sve vode iz sumpa i refugiuma nadu u odjelu s grijacem!i pumpom te krenu u akvarij!!jer zna koje su mjere standardnih rupa za bulkhead a koliki su unutarnji promjeri bulkheda?te jer ima nesto kao max protok kroz bulkhead?i di u zg ima ducan s nautickom opremom?

Posted on: 2006/10/9 15:30

reefer
Group:
reefer
Uvijek ti je bolje imati vise ili barem vece rupe sto znaci da u ovom slucaju od viska glava ne boli jer se visak uvijek moze smanjiti na neki optimalni protok (manjim promjerom cijevi ili ventilima) a u krajnjem slucaju kad pokrenes sistem u sump ce ti doticati samo onoliko vode koliko je iz sumpa povratnom pumpom ubacis u akvarij.

Sump je posuda u koju spremas tehniku razne filtere grijac i ostala cuda koj ces pozeljeti imati s vremenom i on u sustini ne filtrira vodu (ukoliko ga ne napravis s nekim pregradama pa u njih metnes ugljen ili odstranjivac fosfata ili nesto trece a posto sam ja radio takve pokuse kod mene se to nije pokazalo dobro mislim na pregrade ).

sto se tice povratne pumpe ima raznih teorija od teorije da bi ona trebala biti jaca od svih ovih raznih cuda sto i same koriste pumpe (skimmer i neki filteri) npr. ako ti skimmer ima pumpu 2500 L/h i koristis jos kanisterski filter u kojem je aktivni ugljen koji ima pumpu s protokom 300 L/h onda bi ti povratna pumpa trebala biti 3000 L /h pa teorija da to i nije toliko vazno jer ne smeta ako se voda proskima nekoliko puta prije nego se vrati u akvarij a ima ih koji zagovaraju teoriju da povratna pumpa treba biti sto jaca.

Ja ti o tome nemam poima trenutno koristim pumpu za povrat od 1700 L/h u akvariju od 200 L i mislim da mi je mala i u dogledno vrijeme cu stvaviti pumpu od 3000 L/h.

sto se tice refugiuma i kod njega vrijedi pravilo sto vece to bolje.

Posted on: 2006/10/9 15:47

reefer
Group:
reefer
E da jos nisam napisao da mi je sump 40 L a rupa u preljevu jedna od 38 mm. Refugium nazalost nemam (za sada)

Posted on: 2006/10/9 15:49

reefer
Group:
reefer
moji planovi su izbusiti 3 rupe jedna za povrat dvije za odvod,akvarij ce biti vjerojatno kojih 650 litara+84 litre za refugium(0,6x0,4x0,35)+sump 66 lit(0,35x0,6x0,35),pretpostavljam da 1262 od eheima bi bila preslaba?

Posted on: 2006/10/9 16:01

reefer
Group:
reefer
Ma akvarij ti je super dimenzija odnosno litraze samo nemam poima zasto busiti rupu na akvariju za povrat mislim da to nije potrebno a ako mozes nabaciti kakvu skicu mozda promijenim misljenje.

Ali ipak kad bolje razmislim ko sam ja da kazem da to nije potrebno kad sam zbog akvarija izbusio zid ko svicarski sir.

Uglavnom skica je uvijek dobro dosla??

Posted on: 2006/10/9 21:40

reefer u usponu
From Zadar
Group:
artreef ekipa
ja bi jos dodao da overflow neovisno o tome da li imas 1 ili 2 rupe bude dovoljno sirok kako bi mogao ugurati ruku u njega i povremeno ocistiti

Posted on: 2006/10/9 23:30

reefer
Group:
reefer
Da da i to sto ti hornet govori i to se mora uzeti u obzir jer poslije kad su cijevi unutra moras gurati ruku a kad je mal preljev a cijev u sredini to je problem

Posted on: 2006/10/10 12:47

reefer
Group:
reefer
nes me komp cima pa tek sad odgovaram,ovako ideja je da to izgleda kao od xxl-a ali sad u igru dolazi i moguca izrada akvarija s rosfreinim okvirom bez poklopca.sto se povrata tice on bi isao iznutra da ne furam crijevo van jer ce se akvarij vidjeti s tri strane(kao pregrada,a mozda i cetri jer je sad nova kuca u igri pa razmisljam o sobi s akvarijem i imam jednu palmu i napraviti club tropicana in the house cist za gust.recite da li znate kako se slaze okvir pa se staklo ljepi unutar ili staklo pa se okvir navuce preko?

i sto se pumpe tice imate neki prijedlog do kojih 200 e za neku jacu pumpu?

Posted on: 2006/10/10 13:58

(1) 2 »

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.