Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

konstruktivni prijedlog
reefer
From Zagreb
Group:
reef
nisam znao di da stavim ovu temu pa sam je stavio tu,ovako neznam dali je ikome palo na pamet i sl. ali mislim da bi bilo dobro otvoriti neku sekciju pod nazivom clanci ili vasi clanci i sl. di bi se trpali samo i iskljucivo clanci sa opisima riba,koralja,opreme i sl. te kad bi se doticni clanak postavio na stranicu on bi se zakljucao tj nebi bilo mogucnosti rasprave, tj ja si to zamisljam ovako da se otvori neki info mail na koji bi clanovi zeljni pisanja clanaka svoje radove slali tamo tj na taj mail gdje bi se ti clanci provjeravali ( mislim na vjerodostojnost podataka - da neko napise ova divna morska riba,a ono slika skalara- mislim da svi znate na kaj ciljam ),po potrebi lektorirali i onda objavljivali ( naravno ovisno o kvaliteti clanka i da taj clanak vec ne postoji ).
Ovaj prijedlog sam izlozio zato jer ima dosta dobrih i kvalitetnih clanaka koji su porazbacani okolo naokolo i mislim da bi to trebalo grupirati da sve bude na jednom mjestu.

Posted on: 2006/10/6 12:29
Transfer the post to other applications Transfer

Re: konstruktivni prijedlog
reefer
From Zagreb
Group:
reef
ups tek sam sad skuzio da se radi biblioteka tak da se zanemari ovaj post bar djelomicno,a moglo bi se u biblioteku metnuti i opis opreme,diy i sl.....

Posted on: 2006/10/6 12:32

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica

Cosmo, super prijedlog, posebno za te clanke, a kategorije ce se siriti kako bude potrebe za clancima, nema smisla da stoje prazne na naslovnici.

Svi koji zele pisati clanke mogu slati clanke s autorskim fotografijama (znaci fotografije iskljucivo vase vlasnistvo s potpisom ili fotografija za koju imate odobrenje, jer artreef nece snositi posljedice ako je fotografija skinuta s interneta)

Članke saljite na artreef@artreef.net
clanci ce imati vas potpis (koji odaberete, bio to nic ili ime i prezime)

a sto se tice lektoriranja, mi za to nemamo vremena, a bome niti pojma, pa ce clanci biti kakvi jesu, autorski napisani...a ovo je tako i tako morski koraljni forum i vjerujem da svatko zna citati i tekstove s blazim greskama i da to nece utjecati na shvacanje samog teksta, jer nismo mi forum za gramatiku i pravopis u Hrvatskom jeziku i to nam nije najbitnija stavka, bitnije je tocnost podataka, no na to opet ne mogu puno utjecati, jer svima se greska moze desiti, a zato smo svi tu, da ako i clanak s greskom u samom konceptu bude objavljen, lako se to u par minuta ispravi (ako se dokaze da nije autentican i da ima krive podatke).
Ipak, sve lijepo molim, dobro provjerite autenticnost podataka...slika i ime organizma neka se podudaraju, te opis neka bude cim vise tocan i pisan iz vlastitog iskustva...moze nadopuna s neta ili knjige

Posted on: 2006/10/7 12:41

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Pa dobro,Xenia je eto slucajno apsolvirala slavistiku(onda je to Ha,ha-bila Jugoslavistika ) pa bi to mogla,ali inace to ne radim ovdje,da se ljudi ne bi naljutili i pomislili da ja opet nesto.....

Posted on: 2006/10/7 15:55

reefer
From Zagreb
Group:
reef
BTW posto ja sad idem na oprejsn i provest cu neko vrijeme doma mogao bi se i ja eventualno posvetit pregledu tih clanaka jer ipak mislim da nam je generalno da imamo kvalitetu nad kvantitetom kaj ne,jer da mi prostite jebes ti hrpu beskorisnih podataka,radije ja imam 2 kvalitetna clanka nego 20 bezvezarija pa da se svi pitaju sta je pjesnik zelio rec,kaj ne jer ipak tezimo nekoj kvaliteti i informiranosti tj pouzdanosti.
e da ja se mogu eventualno posvetiti provjeri vjerodostojnosti podataka,a xeni-i prepustam lektoriranje i slicno jer moji c i c dovoljno govore o mojoj gramatici

Posted on: 2006/10/7 19:32

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
slazem se da Xenia uzme lektoriranje (naravno ako ima za to dovoljno volje i zelje), a Cosmo moze provjeravati podatke (ako ima vremena i kada ima vremena), a clanke s slikama saljite na

artreef@artreef.net

pa bum ih ja prosljedjivala njima -dok vam ne postavim njihove mailove (s artreefa-i ako se oni sloze s tim).
sto se tice istinosti podataka, naravno da se to trazi, bez toga clanak ne bi trebao ici u bazu podataka, no kao sto sam rekla greske se mogu podkrasti, ali to treba odmah rijesiti.
A isto tako...problem moze nastati oko indetifikacije nekog organizma koje moze s sigurnoscu indetificirati smo teski strucnjak...

Posted on: 2006/10/8 11:46

reefer
From Zagreb
Group:
reef
kaj se mene tice mozes slobodno staviti moj mail na koji se moze slati,ja mislim ak se xenia slaze da bumo ona i ja cist dobro surađivali

Posted on: 2006/10/8 13:27

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Sigurno,a s obzirom da clanaka vjerojatno nece biti koliko bi mi zeljeli,necemo se bas ubiti od posla !

Posted on: 2006/10/8 21:47

reefer
From Zagreb
Group:
reef
i to je kaj kazes

Posted on: 2006/10/11 12:46

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.