Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

plan za sump i refugium
reefer
Group:
reefer
Open in new window

Evo ovo je neko moje viđenje kako bi ja to htio u novom sistemu ako i kad do njega dođe napraviti pa me zanimaju vasi komentari

Inace refugium bi bio 90 x 50 x 40 cm cca 180 L
a sump mjesto gdije je sva tehnika 45 x 50 x 40 cca 90 L

i to bi radilo za akvarij 188 x 60 x 55 cca 620 L

sve mjere podljezu korekciji a tolerancija bi bila oko +, - 5 cm zavisi kako se ukaze koji problem ili mogucnost prosirenja.

Posted on: 2006/10/1 13:05
Transfer the post to other applications Transfer

Re: plan za sump i refugium
reefer
Group:
reef
Ideja nije losa...
Mojih par prijedloga:

napraviti stalak sa staklenim vratima(samo jedan dio!) da se vidi refugium ispod akvarija.
Povecati dimenzije sumpa(nikako ne visinu!) tako da stane unutra i kalcij reaktor i mozda PO4 reaktor.
povecati visinu refugiuma na 50cm, pa ga nivelirat sa sumpom(da ga nepotrebno ne uzdizes).

Sitne preinake, inace dosta dobro zamisljenog sistema, jednostavno i bez previse komplikacija!

Posted on: 2006/10/1 14:30

reefer u usponu
From Zadar
Group:
artreef ekipa
tema koja i mene zanima samo nisam imao volje crtati ali stiglo bi kad tad, posto bi i ja nesto ovako napravio naravno manjih dimenzija koliko mi to prostor dozvoljava.

Samo jedno pitanje +
Da li u refugijum pumpati more koje je proslo kroz skimmer ili ono koje padne direktno iz akvarija?

Kolega pohvale za trud na crtezu

Posted on: 2006/10/1 16:21

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Dobar plan Pletko. Voda sa povrsine refuguma ide direktno u skimmer,pa se iz njega vraca u akvarij.tako je najbolje.
nema zamjerki.Znam da sump ovisi o prostoru i da ces reaktore staviti negdje vani,pa je sve OK.

Posted on: 2006/10/1 18:02

reefer
Group:
reefer
napraviti stalak sa staklenim vratima(samo jedan dio!) da se vidi refugium ispod akvarija

Ma to je jedna od opcija međutim koliko god sam razmisljao o tome nekako nisam odusevljen idejom jer mozda bi zelio da bude obrnuti foto period a vanjsko svijetlo mi direkt pada na akvarij pa neznam dali bi to smetalo to nije nikakav problem napraviti i naknadno.

Povecati dimenzije sumpa(nikako ne visinu!) tako da stane unutra i kalcij reaktor i mozda PO4 reaktor.

ma nema potrebe za tim jer Ca reactor (ako ga ikad uspijem nabaviti) stajati ce u drugoj prostoriji zajedno s bocom co2 i jos nekim stvarima (ako ih uspijem nabaviti )

povecati visinu refugiuma na 50cm, pa ga nivelirat sa sumpom(da ga nepotrebno ne uzdizes).

ispod refugiuma sam planirao napraviti jednu ladicu u postolju tako da imam gdije spremiti sve one bocice koje mi trebaju svaki dan.

Da li u refugijum pumpati more koje je proslo kroz skimmer ili ono koje padne direktno iz akvarija?

Ma kolega ja mislim pumpati more koje dolazi iz akvarija jer mi to nekako logicno neznam i dal je ispravno ali ja sam to tako nekako i zamislio.

Dobar plan Pletko. Voda sa povrsine refuguma ide direktno u skimmer,pa se iz njega vraca u akvarij.tako je najbolje.

Imao sam cak plan da odvojim povratnu pumpu jednom nizom pregradom ali i prije sam radio takve nekakve egzibicije pa mi se nije bas pokazalo sretnim rijesenjem međutim jos uvijek mi je to nekakva opcije ako nizbogcega drugog onda barem da vidim koliko mi vode fali a mislim da ce mi kroz ovaj preljev iz refugiuma voda se mijesati s zrakom pa ce biti dosta mjehurica koje nebih zelio da mi pumpa vraca u akvarij

Ma to je sada samo ideja sve je do daljnjeg podlozno promijenama

Posted on: 2006/10/2 0:00

reefer u usponu
From Blue Planet, Croatia, Zagreb
Group:
artreef ekipa
Pletko u globalu to je to, sve ostalo su varijacije na temu. sto jednostavnije i sto vecih dimenzija.

Posted on: 2006/10/2 16:57

reefer
Group:
reefer
Yes kolega.

Posted on: 2006/10/2 17:32

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.