Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

Escenius bicolor
artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
porodica : Blenniidae
latinski naziv : Escenius bicolor
engleski : Bicolor Blenny
staniste : Indijski Ocean i Tihi Ocean
temperatura : 22-28 C
kvaliteta mora : sg 1.020-1.025; pH 8.1-8.4; dKH 8-12
morska struja : srednja
prehrana :pretezno algojed, ali u globalu svejed

Open in new window

Iako je diskutablino da li je riba reef safe (pogodna u akvarij s koraljima), razlicita iskustva govore : u globalu moze/ne mora dirati neke od sps-a, ali to ovisi od ribe do ribe, od akvarija do akvarija. sto se toga tice, moja je preporuka uzeti tu ribicu nakon sto duze vrijeme uspjesno drzimo koralje u akvariju, pa ako i "gricne" stogod ne moze napraviti stetu.
Bicolor bleni naraste do 10 cm. Posto je srednja ribica , dostatan joj je i akvarij od 150 l, pa nadalje. Akvarij za tu vrstu ribice treba biti pun mjesta za skrivanje, tipa sitne rupe u kamenju u koje se ona zna uvlaciti. Akvarij bi trebao imati i poklopac, posto su sklone iskakanju. U pocetku je malo sramezljiva, ali vrlo brzo do izrazaja dolazi njezin znatizeljni karakter. Non-stop nesto provjerava, sve ju zanima, među prvima je kada se hrani. Zna stajati na nekom koralju ili kamenu, pa s svoje izvidnice promatra sve sto se oko nje odvija....Hrani se pretezno algama, ali uzima i drugu hranu u obliku listica i granulica.
Zanimljivo je da ima nekoliko forma dvije boje, a na tamnijem dijelu, ovisno o formi te raspolozenju same ribe stvaraju se razni uzroci u obliku pjega i linija.
U manjim akvarijima ju ne bi trebalo mijesati s drugim vrstama blenija, jer dolazi do teskih sukoba. Prema ostalim ribama ne pokazuje nikakvu agresivnost.

Sustanari u akvariju: dobro prihvaca sve vrste riba, osim svoje vlastite i trebalo bi drzati po jedan primjerak na akvarij

Posebno upozorenje:
zbog toga sto porodica blenniidae (slingurica) nemaju ljuske, ribica je osjetljiva na dodavanje ljekova, posebno onih s bakrom

Posted on: 2006/9/15 17:15
Transfer the post to other applications Transfer

Re: Escenius bicolor
reefer
Group:
reefer
U akvariju imas i salariusa pa me zanima kako se slazu te dvije ribe jer imam priliku nabaviti i ovog a bas bi ga volio imati

Posted on: 2006/9/30 21:11

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
a kako ce se slagati...kao i ljudi, neki se slazu a neki se ne slazu (ovisno o karakteru obojice...), a moglo bi se dogoditi da ti novog ribca naganja:
1. glavoc gledac tj. wachman goby
2. zuti tang tj. zebrasoma flavescens
3.slingurica kosilica tj.salarius fasciatus
4.klaun tj.amphirion ocellaris

a on sam bi mogao naganjati :
1. cromise

hehehe, jesam te uveselila?!

U svakom slucaju, dvobojna slingrica ce se pretezito zadrzavati u gornjem dijelu akvarija, medju koraljima _na nekom odmoristu u promatranju svijeta oko sebe

Posted on: 2006/10/1 17:16

reefer
Group:
reefer
He he Naravno nisi napisala jos jednu opciju da i ja nju mogu naganjati a kad je dohvatim ide na brudet

Posted on: 2006/10/2 0:05

tek provirio
Group:
reefer
Uzeo sam ih dva komada. Svaki na svom kraju tanka. Jedan je u rupi.Ribe su ludilo. Pletko imas li ribu? Kako se kod tebe ponasa i sa cim je hranis? Kahuna napisala si ovo:Zanimljivo je da ima nekoliko forma dvije boje, a na tamnijem dijelu, ovisno o formi te raspolozenju same ribe stvaraju se razni uzroci u obliku pjega i linija. Nisam primijetio.

Posted on: 2006/10/24 16:56

reefer
Group:
reefer
Ma riba mi je super ali se opet pokazalo da treba slusati one koji bolje znaju i ne izmisljati toplu vodu.

Vec sam pisao an forumu da sam tog blentu vidio samo prva 2-3 dana a poslije 20 dana kad sam ga vec prezalio ga nasao u sumpu i vratio u akvarij, sreci je dosao kraj drugi dan od kad ga opet nemogu naci po akvariju jer ga vjerujatno salarius tuce pa ili ga je utukao ili jadnik ne izlazi iz neke rupe ili je vec

Posted on: 2006/10/25 0:10

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.

[Advanced Search]