Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

Razliciti sistem, razlicite boje -- akropore
reefer
Group:
reef
Samo da vidite koliko kvaliteta vaseg reef sistema moze utjecat na boju koralja!
Na slici je acropora sp. od Xenie(vjerujem da ju je ona od Bojana dobila?)
Open in new window

Pri upotrebi rowaphos fosfat odstranjivaca uspio sam posvijetliti skelet od prvobitne boje(ovaj bijeli dio je od jednodnevnog druzenja s hydnoporom ) no smatram da je jedna plava T5 coralstar 24W lampa preslaba za neke lude boje.

Ovjde dolje na slici je isti koralj samo dok je bio u akvariju TomLa, osvjetljen 4*39W T5 lampama.
Open in new window

Evidentno je da on postize puno bolje rezultate od mene, iako nemora bit da je samo svjetlo krivo za to!

Ima li itko jos kakav dobar primjer za postat?!

Posted on: 2006/8/3 13:12
Transfer the post to other applications Transfer

Re: Razliciti sistem, razlicite boje -- akropore
artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
Stina, ne kontam ...gornja slika je Xeniina Acropora, a donja slika je u tanku od TomL JE ISTA?! tj. pretpostavljamo da je to ista vrsta tj. da je Bojan od iste kolonije dao i Xenii i TomL ili sam nesto totalno krivo shvatila
Inace, slike su jako lijepe
Iskreno, ne vjerujem da je to ista, jer slicnih ima dosta, samo se razlikuju u bojama. Pa i ti imas dosta slicnu, samo je vise plava, a i Xenia ima jos neke slicne samo su opet drugacije.
a nakraju gledajuci slike koje je TomL stavio na sloreef, i koje je boje tada imao, opet je svasta moguce.

A sto se tice promjena boje...ajoj, ja bi tu mogla na dugo i na siroko, jer sam primjetila da i pod istim lampama (znaci govorim samo o ovoj postavi akvarija-zadnjih 10 mjeseci, gdje je vrsta lampi i kolicina ista), jedna acropora-koju sam uzela u Koralien zuhtu (originalno je bila bijela s plavim vrhovima), pa je prvo potamnila, pa je izgubila plave vrhove, pa je bila cijela smedja, pa je dobivala lagano svijetlo plave vrhove, pa je tjelo lagano pozelenilo, pa je bila skoro cijela svijetlo plava, pa je sada opet nedefinirane neke cudne boje...

Ja jedino mogu tvrditi (po onome iz svog akvarija) da koralji mogu i da mijenjaju boje pod razlicitim utjecajima u akvarij, pocevsi od svijetla (kolicina, vrsta, koliko kojih K; pa nadalje do vrste filtracije (razliciti PO4 remuveri, AU-i, kolicine nutrijensa koje ima pojedini akvarij...sam nacin pripravka soli i vrste soli ili pravog mora, raznoraznih dodataka u vidu trace elemenata, zeljeza, joda, broma......

Posted on: 2006/8/4 21:04

Re: Razliciti sistem, razlicite boje -- akropore
iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Da,a jos kad uzmes u obzir da je jedna slika kroz staklo,a druga odozgo-bez stakla !
Onda-ja imam tih acropora stvarno puno,na raznim mjestima u akvariju i u uzgajalistu i moglo bi se reci da ni jedan primjerak nije identican onom drugom.Ali to je vec poznato i to je -naprosto tako.Razni uvjeti-razne boje.Ne mora znaciti ni bolji ni losiji-samo razliciti.

Posted on: 2006/9/5 1:22

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.

[Advanced Search]