Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

(1) 2 »

skica filtera akvarija -xenia
iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
filter sistem od cca.1000 l

Attach file:

jpg  slika.jpg (22.02 KB)
20_44c3f2262e658.jpg 561X206 px

Posted on: 2006/7/24 0:03
Transfer the post to other applications Transfer

Re: skica filtera akvarija -xenia
reefer u usponu
From Blue Planet, Croatia, Zagreb
Group:
artreef ekipa
Xenia ako moze pojasnjenje sto je u kojoj komori thx

Posted on: 2006/7/24 7:16

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
e, da Xenia, bilo bi odlicno da cijeli sistem filtracije potpuno opises, sto kuda ide, odkuda dolazi , kako i kuda prolazi...
(inace filter je potpuno prirodan)

Posted on: 2006/7/24 15:13

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Evo pojasnjenja.
Pratite crvene strelice-sasvim desno je mala komora(u stvarnosti i nije tako mala)u koju stize voda iz velikog akvarija i iz ostalih 5 uzgojnih akvarija.Od tuda se voda prelijeva u vecu komoru (otprilike 1m X 50cm x 55 cm)koja je ujedno refugum.Na dnu te komore je resetka,na njoj oko 2o cm koraljnog pijeska u koji su zasađene razne vrste algikoje ciste vodu i sluze malim stvorenjima kao zaklon(crvi,puzevi,zmijacice,male kozice i mnostvo raznih bakterija-naravno)Iz tog dijela voda ide u dio (obrnuti Jaubert)koji ima 15 -tak cm slobodne vode ispod 30-tak cm koraljnog pijeska koji seze skoro do vrha,a sve je pokriveno stiroporom,(samo u tom dijelu)da bi doslo do nepotpune anoksije.Taj dio je skoro iste velicine kaao prethodni).
Od tuda se voda opet preljeva u zadnju komoru,u kojoj se nalaze 2 skimmera.U toj komori je moguce vidjeti kolicinu isparene vode cijelog sistema.(nivo vode pada samo u tom dijelu).Iz tog dijela voda vanjskom pumpom odlazi u akvarije.(plave strelice).
Na sistem su prikljuceni kalcij reaktor i mjesac kalcijske vode.Nad dijelom koji je refugum nalaze se 5 T5 lampi sa reflektorom(54 W svaka).

Posted on: 2006/7/25 0:23

reefer u usponu
From Blue Planet, Croatia, Zagreb
Group:
artreef ekipa
sve je pokriveno stiroporom,(samo u tom dijelu)da bi doslo do nepotpune anoksije

Nekuzim ovaj dio, mislim vidim da je taj dio pokriven stiroporom, ali koja je bit tog dijela??? G lup sam pa zivim

Posted on: 2006/7/25 7:18

reefer
Group:
reef
Mene interesira kalcij rekator... no to je mozda i za drugu temu

Posted on: 2006/7/25 15:47

reefer u usponu
From Zagreb, Hvarska ul. 2a
Group:
reef
sve je pokriveno stiroporom,(samo u tom dijelu)da bi doslo do nepotpune anoksije

Nekuzim ovaj dio, mislim vidim da je taj dio pokriven stiroporom, ali koja je bit tog dijela??? G lup sam pa zivim
@ XXL - Mislim da se radi o anaerobnim bakterijama koje obavljaju denitrifikaciju bez prisustva kisika! Ja imam kontra verziju (wet & dry) uz pomoc bioballs-a. Voda iz overflow-a zubori kroz BB, tako da imam i vodu i zrak u njima!!

Posted on: 2006/7/25 17:20

re
anonimacre
Quote:

Brada wrote:

@ XXL - Mislim da se radi o anaerobnim bakterijama koje obavljaju denitrifikaciju bez prisustva kisika!

Da,stiropor sluzi da sprijeci dovod kisika,tj.taj dio sluzi kao denitrator.Opet,stiropor ipak ne zatvara taj dio bas potpuno,pa kroz one uske dijelove pokraj stiropora ima dovoljno mjesta za izlazak dusika.
ispade da sam anonimus-ali Xenia

Posted on: 2006/7/25 22:58

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Quote:

Brada wrote:
Ja imam kontra verziju (wet & dry) uz pomoc bioballs-a. Voda iz overflow-a zubori kroz BB, tako da imam i vodu i zrak u njima!!

Ne znam-u wet-dry sistemu ima puno kisika ,pa je prakticki nemoguca denitracija,sto je i bio glavni nedostatak tog sistema.U orginalu-sistem se nastavljao dijelom koji je trebao vrsiti denitraciju-tj.komorama ispunjenim sintet.filterom u obliku listova ,slozenih u pet uskih komora,kroz koje je voda trebala polakse strujiti ,pa se tu trebala vrsiti denitracija.Na zalost nasi stari akvariji bili su bazirani na takvom sistemu (jer je prije 10 godina to bilo novo,a i mi smo bili "novi" u morskoj,pa nismo odmah skuzili nedostatak)Dupla-sistem perkolatora-po Horst Kipperu.Izdana je i knjiga "Optimalni morski akvarij" koja je onda nama bila jedini dostupni "udzbenik" morske akvaristike-na zalost.Nakon 6 mjeseci smo bio-balls potpuno zamijenili
koraljnim pijeskom i ukljucili skimmere.To je odmah dalo zadovoljavajuce pomake.
Ne znam da li si mislio na taj sistem ?

Posted on: 2006/7/25 23:21

reefer u usponu
From Zagreb, Hvarska ul. 2a
Group:
reef
@ Xenia: Mislim da je to ista prica. Ja imam problem prostora (premali sump), tako da su BB samo dodatak filtraciji, ali kad promjenim sump (namjera mi je da bude refugium)promjeniti cu i nacine filtriranja.

Posted on: 2006/7/25 23:37

(1) 2 »

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.