Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

promjena tkiva na akropori
reefer
Group:
reef
Eto, prva tema, pa bas moja - koji peh!

Open in new window

Sad sam sa najjacim makrom uslikao i nevjerojatno se jako vidi na fotografiji moj problem!
Inace kad se gleda u stvarnosti, puno je manje izrazen i ako se netko bas ne zagleda istinski, nece primjetit.
Recimo da to kod mene jos nitko nije primjetio, osim mene samog.

Znaci boja tog tkiva je identicna boji akropore, mozda malo tamnije, ali tkivo i dalje izgleda zivo... samo ga napada ta nekakva erozija.
Primjetio sam to od kad je akropora dosla, al nisam reagirao, izgledao je kao oziljak... sad se vidi da je progresivno naraslo u ova dva mjeseca za duplo...
Da li netko zna sta je to i hocu li trebat trgat akroporu?

Interesantno samo se radi na jednoj grani, druga je potpuno cista.
A ta ista grana koja je zahvacena ima sa druge strane mrtvi dio koji izgleda vec kao kamen... ako me razumijete - takva je dosla.

Ma zbunjen sam...

Posted on: 2006/11/28 14:39
Transfer the post to other applications Transfer

Re: promjena tkiva na akropori
iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Ovako:i onaj mali frag koji je dosao do mene imao je na jednom mjestu takvo isto ostecenje(ima ga jos).To ipak nije zivo,izgleda tako, jer ga prekriva alga perforante.
Kod mene se nalazi s donje strane jedne grancice,ali mislim da ce ga s vremenom prekriti novi kalcij i novo tkivo,jer se taj dio ne siri,a nema svjetla,pa je tesko da nestane tako lako.
Ostali dio akroporice je potpuno zdrav i dobro napreduje,iz baze nicu dvije nove grancice,a na starim grancicama nastaju nove.Polipi su lijepo otvoreni.
Slican problem javlja se sa mnogim tankim acroporicama koje u stvari imaju malo tkiva,a samim tim i minijaturne rezerve ,koje brzo iskoriste kad stignu u nove uvjete ,na koje im je potrebna prilagodba.
Mozes napraviti dvije stvari:ili pricekati da vidis da li se siri ili polako nestaje,ili odmah odrezati sve dijelove koji nemaju ostecenja (ali rezi na zdravom dijelu,tako da ne ostane ni malo ovog drugog.)
Obzirom da se to nalazi na sredini(cini mi se),mozda bas tu nedostaje svjetla.probaj joj promijeniti polozaj.

Posted on: 2006/11/28 23:13

reefer
Group:
reef
Taj dio je osvjetljen... polipi izbaceni, akropora raste... a na onom dijelu koji sam ti poslao to nisam primjetio i nebi se smjelo to tamo nalaziti - to me jos vise zbunjuje?!

Posted on: 2006/11/28 23:36

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
Nemam pojma o cemu je rijec, no ja bi je narezala i bacila sve to sto je "zarazeno", te fragove zaljepila na neka druga mjesta.
(pogoledala bih drage volje u knjigu, no trenutno je knjiga u gostma vec duze vrijeme i ocito joj se ne da doma doci )

Posted on: 2006/11/30 11:41

artreef urednica
From Zagreb
Group:
artreef urednica
s ovom sam se bolesti susrela u jednom akvariju, gdje ostalih tri acropore rastu, samo je jedna pocela tako propadati.

Mjerila sam parametre, u redu su, bez greske, pa me zanima, zbog cega jedna odumire...
-ako je do pomanjkanja svjetla, onda bi i ostale tri isto odlazile, jer su na slicnim pozicijama.

Ima li tko koje novo saznanje o toj bolesti?

Posted on: 2007/10/3 9:03

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.

[Advanced Search]