Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

« 1 (2)

Re: koji digitalac kupiti
iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Bas mi je taj Fuji zapao za oko (neki dan u Trstu-posebna ponuda-sa dva objektiva i jos nekim dodacima-izgleda mocno-a cijene,ne znam bas tocno,ali svakako ispod 500E)Buduci da sam laik,koji treba novi,bolji digitalac-pitala sam se zasto je cijena tako(relativno,niska),obzirom da su sve performance koje meni trebaju bile tu+ dodatni objektiv.

Posted on: 2007/4/28 14:06

tek provirio
From Macedonia
Group:
reefer
Xenia, nesto si malo pobrkala sa dodatnim objektivom...Cemu dodatni objektiv kad se na tom aparatu optika ne izmenjuje...ako pricamo i istom aparatu, Fuji 9600 nema opciju za menjanje objektiva jer nije DSLR. Kod Fuji-ja tu opciju imaju S2, S3 i S5...ovaj zadnji je najnoviji i kosta 2000 usa.

Posted on: 2007/4/28 14:39
Transfer the post to other applications Transfer

reefer pocetnik
Group:
reefer
sto se tice baterija, meni je bas plus to sto Fuji koristi AA baterije. Ja imam punjac za baterije i 2 kompleta po 4 AA. Kad se pojavi na trzistu neka jaca baterija, uzmem novi komplet. Sa 2 kompleta mogu zaista puno da fotografisem. Iste baterije mi idu i u eksterni blic. Proslog leta u grckoj, mi se desilo da mi se na krstarenju oba kompleta istrose (usled veoma intenzivnog fotografisanja i video snimanja nisam mogao da dopunim dovoljno baterije). U prvom mestu gde smo stali, kupio sam obicne 4 AA baterije i fotografisao sa njima jos par dana.
Super macro je zaista odlican kod Fuji aparata. sto se ticle ISO 800 i 1600, za fotografisanje akvarijuma ce kahuni to retko kad trebati (citaj nikada).
Mislim da se Xenija zabunila sa zamenom objektiva, jer su za ovu klasu aparata oni fiksni. Kod mene (stara serija Fuji FinPix digitalaca) postoji mogucnost dodatka adaptera koji dalje mogu da nose određena sociva.
Navedeni Panasonic spada u ovu klasu i vredi o njemu razmisliti. Nema tako dobar makro kao Fuji, ali ima stabilizaciju slike. Ako se ne varam, ima svoju bateriju, pa tu dajem prednost Fuji-u. A stoji i moje misljenje da treba kupovati "fotografske" proizvođace: Nikon, Canon, Fuji ili Olympus. Nikad nisam bio odusvljen Sony ili Panasonic digitalcima. Lepo izgledaju, ali...

Posted on: 2007/4/28 18:51

reefer u usponu
From Blue Planet, Croatia, Zagreb
Group:
artreef ekipa

Posted on: 2007/4/29 6:18

reefer u usponu
From Zadar
Group:
artreef ekipa

Posted on: 2007/5/2 23:01

reefer u usponu
From Zadar
Group:
artreef ekipa
sto se tice proizvođaca ni ja se nebi udaljavao od vec priznatih marki uz gore navedene mozda bi mogao i neki od Sonyja (iako prema informacijama s neta u novije vrijeme i nisu na nekom glasu)

Panasonic mozda nije "fotografski" proizvođac kako je to reef300 napisao ali navodno daje vrlo kvalitetne fotke i svakako bi i na njega bacio oko
Nikon nazalost u tom cjenovnom razredu nema, meni, interesantan fotoaparat iako kvaliteta nije upitna

Posted on: 2007/5/2 23:09

iskusni reefer
From Rijeka
Group:
reef
Moguce je,vrlo moguce da saam se zabunila i da se radi o nekom drugom modelu.Sigurno je jedino da je imao 2 objektiva-ali ja sam bas laik (iako imam prijatelje bas poznate proffi fotografe i stalno mislim kako cu ih uzicat -pa da vidite moj akvarij u punom sjaju)-sto se vidi i po mom odabiru digitalca-koji je za malu cijenu od 400E ,ipak mogao biti i malo bolji.Sad znam da bez rucnog fokusa-ne mogu nista.A kako je moj akvarij dubine 110 cm,ono sto se nalazi na udaljenost od pola akvarija prema zadnjem staklu-mogu slobodno zaboraviti(za slikanje).

Posted on: 2007/5/2 23:48

sve me zanima
From Zagreb
Group:
reefer
Mozda se radilo o istom modelu sa dodatkom nekih konvertera. Oni se stavljaju na vec postojeci objektiv.
Npr. nesto ovako : http://www.raynox.co.jp/english/digital/s9000/index.htm
To bi se isplatilo uzeti za tu cijenu.

Posted on: 2007/5/3 7:20

« 1 (2)

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.