Ulogiraj se
Username:

Password:

Izgubljena lozinka?

Registracija!

Artreef partneri

Sat i kalendar

Blog, brbljaonica i igra

Blog
Blog

Online brbljaonica
Brbljaonica

Zaigrajte neku od igara
Igra

Nove fotografije
Maui (2015/3/19)
Maui
010.JPG (2011/1/4)
010.JPG
Chaetodontoplus mes... (2010/2/28)
Chaetodontoplus mes...
Siganus magnifica (2010/2/28)
Siganus magnifica
Haliclona sp. (2010/2/28)
Haliclona sp.

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

crno bijeli svijet
reefer
From Zagreb
Group:
reef
eto posto nije nitko otvorio neku temu odlucio sam ja nekaj nadrobiti.
kao prvo interesira me dali se itko od vas prilikom fotografiranja određenih stvari koristi crno bijelom opcijom na digitalcu ili dali netko oupce vise koristi crno bijeli fotic.

drugo kaj me zanima dali digitalni fotic moze parirati po kvaliteti crno bijelih slika obicnom crno bijelom foticu jer kolko sam skuzio dosta umjetnickih/profesionalnih fotografa prilikom slikanja crno bijelih fotki koristi one stare vulgaris fotice sa filmom.

eto bas me zanima ko ce ak ce kaj reci na ovo jer sam se iz dosade kak vec neko vrijeme sjedim tj lezim doma poceo igrati sa tom opcijom i moram priznat da sam ovako kao jedan laik dosta impresioniran!

Posted on: 2006/10/23 16:24
Transfer the post to other applications Transfer

Re: crno bijeli svijet
reefer pocetnik
From Split
Group:
reefer
pa koriste analogiju jer se ne moze usporedit taj filing analogije i digitalije u CB fotografiji.. CB fotografija je dosta zajebana za slikavat jer moras pogodit sve idealno da bi slika bila vrhunska.. sjene, kontraste, itd..
u svakom slucaju jako puno profesionalaca koristi analogiju, skener i to je to.. "duh" fotografije je neusporedivi.. meni su osobno ludilo 50mm stari fotici i CB film..

Posted on: 2006/10/23 17:00

reefer u usponu
From Zadar
Group:
artreef ekipa
Pa nevidim razloga na digitalcu koristiti CB opciju jer se sve moze snimiti s "normalnim" postavkama a onda se na kompu poigrati sa CB

Tako bar ja radim - tu i tamo ali jos nista posebno nisam uslikao

Profici koji gaje CB fotografiju i dalje neizostavno koriste analogne aparate jer im je to veci gust a i potrebno je poprilicno znanje da takva fotka bude ono sto si zamisle u glavi (a na kraju krajeva ispadne i bolja fotka), za razliku od digitalca s kojim se mozes igrati kako oces (doduse opet ti treba znanje ali manje fotografsko a vise photoshop)

Posted on: 2006/10/23 17:59

reefer
From Zagreb
Group:
reef
po meni je nekak cb fotografija i ona na foticima na film prava fotografija tj tu dolazi do izrazaja covjekov talent isto kao sto su po meni analogna pojacala kvalitetnija od digitalnih mislim na zvuk,gramofoni,auti bez tone elektronike itd...kuzite na kaj ciljam,ali dobro opet i digitalija ima svojih cari i usporedivo je vise covjeku olaksala posao i ako nis drugo ucinila ga zabavnijim.

Posted on: 2006/10/23 18:08

tek provirio
Group:
reefer
Tako je kako Ars kaze. Sve nakon 50mm filma bedara. CB fotografija na digitalcu banana. Digitalac je banana.500 slika jedna dobra. Jedan stari fotoaparat i jedan film ludilo. 24 slike sve iskoristene do maksimuma.

Posted on: 2006/10/24 15:25

reefer
From Zagreb
Group:
reef
to je istina samo kaj je prednost digitalca to kaj sa njim mozes lakse manipulirat dok sa obicnim neznas kaj imas dok ne razvijes!

Posted on: 2006/10/24 16:02

reefer u usponu
From Blue Planet, Croatia, Zagreb
Group:
artreef ekipa
Digitalac je banana.500 slika jedna dobra

Nebih se slozio s ovom tvrdnjom, sve ovisi kakav digitalac imas i tko stoji iza fotoaparata. Npr. ovaj vikend na rallyu postojna smo ispucali cca 500 fotografija od toga je 450 kvalitetnih, a frend je s boljim digitalcem ispalio 1100 fotki i moram priznati da ima jedno 15-20 dobrih fotografija

Posted on: 2006/10/25 4:56

reefer
From Zagreb
Group:
reef
ovo se potpuno slazem sa XXl-om da je ipak bitnije ko stoji iza digitalca,ja sam prije imao neki Mustekov digitalac ( kanadska firma ak se ne varam ) i kad sam bio sa njime na plitvicama moram priznat da je 95% slika bilo mrak tj. nisam mogao vjerovat kako su ludo ispale sa tim foticem,a fotic je imao 3.2 mp i 2 x zoom i to je to nis se na njemu nije dalo drugo stimat,ak uhvatim vremena budem stavio koju sliku da vidite!

Posted on: 2006/10/25 8:23

You can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.

[Advanced Search]